KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 11. října do 17. října 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Jerez přivítá KRT

Foto: Kawasaki
Jerez přivítá KRT
23.09.2021
 

Kawasaki Racing Team se vydal na dlouhou cestu přes celé Španělsko, aby se 24. až 26. září na okruhu Circuito de Jerez - Angel Nieto zúčastnil desátého podniku Mistrovství světa Superbike.


Poté, co Jonathan Rea v předchozím kole WorldSBK v katalánské Barceloně zvítězil v Superpole Race a zvýšil tak počet svých vítězství v roce 2021 na deset, je nyní pouhý jeden bod od vedení šampionátu, která se pro fanoušky stává poutavou a pro všechny špičkové závodníky proměnlivou sezonou. Rea, šestinásobný a úřadující šampion WorldSBK, vyráží do Jerezu s cílem zlepšit své nastavení pro dlouhé závody, aby zvládl výzvu okruhu, který se používá nejen pro závodní podniky, ale poměrně často také pro zimní testování.
Alex Lowes se do Jerezu vydá se svým obvyklým odhodláním závodit, přestože při havárii několika jezdců po startu druhého závodu v Barceloně utrpěl tříštivou zlomeninu druhého metatarzu pravé ruky. Po pondělních kontrolách a konzultacích s lékařskými specialisty v Barceloně bylo rozhodnuto, že Alex pojede do Jerezu s nadějí a záměrem závodit v dalším kole WorldSBK.

Jonathan Rea
„V Jerezu se hodně jezdí v listopadu, lednu a únoru, kdy je trať velmi chladná. Takže když je trať horká a kluzká, je to trochu jiné. Loni jsme tam jezdili, když se po prvním kole v Austrálii obnovila sezona. Takže odtamtud máme dobré údaje z loňského roku. Při závodech tam bylo horko, to si pamatuji, protože to bylo uprostřed léta. Myslím, že problémy, se kterými jsme se potýkali v Barceloně, musíme pro závody v Jerezu opravdu napravit a zlepšit. Rozhodně je na čem pracovat.“

Alex Lowes
„Po víkendu v Barceloně a vyřazení z posledního závodu to bylo docela chaotické, kolem bylo hodně motorek. Srazil jsem se s jiným jezdcem a naštěstí jsem z toho vyvázl relativně bez zranění. Mám zlomenou ruku, ale jinak se cítím docela dobře. Cítím, že se můžu pokusit jet v Jerezu. Mám trochu ztuhlý krk, ale v následujících třech dnech budu s naším fyzioterapeutem Albertem tvrdě pracovat na své regeneraci a budu schopen zkusit jezdit. Není to ideální situace, ale do Jerezu jedu a pokusím se jezdit.“
 


Další články sekce WSBK