KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 5. prosince do 11. prosince 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Jonathan Rea získal další vyznamenání

Foto: Kawasaki
Jonathan Rea získal další vyznamenání
14.10.2022
 

Šestinásobný mistr světa FIM Superbike Jonathan Rea přidal do své impozantní sbírky další prestižní ocenění poté, co se zúčastnil slavnostního ceremoniálu v londýnském Buckinghamském paláci, kde z rukou princezny Royal převzal Řád britského impéria (OBE).


Poté, co byl již dříve oceněn za své sportovní úspěchy vyznamenáním Member of the British Empire (MBE), je jeho Řád britského impéria Order of the British Empire (OBE) dalším veřejným uznáním jeho prokazatelných a trvalých úspěchů a přínosu motocyklovému sportu prostřednictvím mnohovrstevnatého systému vyznamenání Spojeného království. Severní Ir se zúčastnil slavnostního ceremoniálu v prestižním Modrém salonku Buckinghamského paláce se svou manželkou Tatiou, sestrou Chloe a bratrem Richardem, kteří mu přišli vyjádřit podporu a oslavit tento pozoruhodný úspěch.

Jonathan Rea
„Jsem opravdu poctěn a ponížen, že jsem byl opět na této úrovni oceněn za své úspěchy a přínos motocyklovému sportu. Zdá se, jako by to bylo teprve včera, kdy jsem v paláci přebíral z rukou prince Williama vyznamenání MBE, ale obdržet OBE z rukou princezny Royal a být mezi tolika úžasnými jmény a legendami, které ho také obdržely, je něco, co jsem si nedokázal představit. Je pro mě opravdu velkou ctí, že jsem byl v rámci novoročního vyznamenání královny Alžběty vyznamenán titulem OBE a že jsem tuto poctu nepřevzal jen za sebe, ale i za svou rodinu, za celý závodní tým Kawasaki a za své fanoušky v Severním Irsku i po celém světě. Je to úžasná příležitost vrhnout světlo na motocyklové závody světové úrovně a zejména na talenty, které máme a které pocházejí z mé části světa. Pomáhá mi to zůstat soustředěný a bojovat v popředí mistrovství světa superbiků.“


Další články sekce WSBK