Závody u nás i v zahraničí v období od 14. září do 20. září 2020.

Jonny Rea nabírá tempo

07.09.2020

Superbikové Mistrovství světa se dostává do standardních kolejí – Jonathan Rea si zvyšuje náskok na čele šampionátu, po dvou víkendech v Aragonu má náskok již 36 bodů.

Skvělý víkend má za sebou tovární jezdec Kawasaki Racing, Jonathan Rea. Ten během druhého závodního víkendu na okruhu Motorland Aragon dokázal získat celkem 54 bodů, když po druhém místě v sobotu přidal body za stejnou pozici v nedělním dopoledním závodě a vítězstvím ve druhém závodě. Během tohoto víkendu získal o 26 bodů více, jak jeho největší soupeř v boji o titul Mistra světa, Brit Redding, na něhož má nyní náskok 36 bodů. Třikrát se na body dostal i jeho týmový kolega Alex Lowes, kterého celý víkend trápily žaludeční problémy. Brit v sobotu skončil šestý, v neděli dopoledne tuto pozici zopakoval a s Aragonem se poté rozloučil pátou pozicí ve druhém závodě.

Jonathan Rea
„V Superpole Race jsem měl dobrý start, ale když mne Scott poměrně brzy předjel, trochu to narušilo můj rytmus. Nastavil velmi dobré tempo. V první části okruhu jsem byl silný, a i když jsem si závod na deset kol užil, uvědomil jsem si, že dnes to bude druhé místo. V druhém závodě jsem pochopil, že abych závod zvládl, musím hoc předjet, ale měl jsem obrovský ‘moment‘. Celý závod jsem jel na plný plyn. Musíte jezdit na 100%, ale nedělat žádné chyby. Byl to pro mne spíše závod, ve kterém jsem se snažil jezdit čistě a nedělat žádné chyby. Díky rychlosti na nájezdech do zatáček, kterou jsem mohl držet a motorové brzdě Ninja ZX-10RR, jsme udrželi dobrou pneumatiku až do konce.“

Alex Lowes
„Celý víkend jsem bojoval, ale v pátek jsem si příliš nestěžoval a snažil jsem se být pozitivní. Od úterního rána jsem nemohl uvnitř udržet jídlo, takže to byl náročný víkend. Změny nastavení, které jsme na motocyklu provedli, byly dnes dobré a umožnily mi dosáhnout slušných výsledků. Nemohl jsem udělat více, ale byl jsem na své úsilí docela hrdý. Byla škoda, že jsem nemohl využít náš potenciál o něco více. Dokonce i dnes ráno, v krátkém závodě na deset kol, jsem byl schopen postoupit ze sedmého místa do přední části startovního pole, ale prostě jsem neměl energii pokračovat.“