KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 10. května do 16. května 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Kawasaki má další prvenství

Foto: Kawasaki
Kawasaki má další prvenství
24.03.2021
 

Továrna Kawasaki získala ještě před startem letošního WSBK další prvenství, jako první oficiální zástupce nabídne paddocku WSBK ženu na pozici manažera.


Mladá španělská závodníce Ana Carrasco, která je připravena na útok na letošní titul WorldSSP300, má nového manažera části továrního týmu Provenci, jež se soustředí na kategorii suzpersportových třístovek. Tím se stala Carla Grau Pi, jež je jediná žena odpovědná za závodní tým v paddocku světových superbiků. To představuje další prvenství pro ženy ve světě motocyklových závodů.Dvaadvacetiletá Katalánka z Bellaterry, bývalá španělská šampiónka v alpském lyžování a lyžařská instruktorka, v současné době dokončuje kurz sportovního managementu na univerzitě Ramona Llulla v Barceloně. Nějakou dobu byla součástí struktury Provec Racing s odpovědností za komunikaci, a jako podpora pro Anu Carrasco. Carla, které nejsou cizí dvě kola, jezdí na motocyklech od svých pěti let.

Carla Grau Pi
„Jsem velmi nadšená z této příležitosti, kterou mi poskytly Provec Racing a Kawasaki, a že budu v příštím roce i nadále součástí tohoto projektu. Tým je zpět poté, co nemohl dokončit rok 2020 kvůli zranění Any. Jsme dychtiví a rádi, že jí budeme moci v roce 2021, co nejvíce pomoci dosáhnout dobrých výsledků. Jsem potěšená, že mohu pokračovat v práci a učit se od týmu profesionálů, kteří mají tolik zkušeností v Mistrovství světa. Všichni se těšíme na začátek sezóny.“
 


Další články sekce WSBK