KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 24. ledna do 30. ledna 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Kawasaki před rozhodujícím finále

Foto: Kawasaki
Kawasaki před rozhodujícím finále
18.11.2021
 

Třinácté a poslední kolo napínavého šampionátu WorldSBK 2021 se pojede o nadcházejícím víkendu na zcela novém místě v Mandalice v Indonésii a Jonathan Rea je připraven tvrdě bojovat o obhajobu své mistrovské koruny.


Více než měsíc po předchozím kole v Argentině končí aktuální sezóna, která je pro WorldSBK něčím jako novou érou, a to navzdory komplikacím způsobeným probíhající celosvětovou pandemií. Asfaltový povrch okruhu Mandalika o délce 4,310 km byl dokončen teprve nedávno. Před prvním závodním víkendem, který se uskuteční ve dnech 19.-21. listopadu, proběhlo slavnostní otevření. V posledních letech se závodí pouze na plně moderních a na bezpečnost dbajících okruzích, ale nyní se šampionát vrací k tomu, že se představí na dráze, které část je součástí místní silniční sítě, což z okruhu Mandalika činí unikátní místo v moderních motocyklových dějinách Mistrovství světa. Jako obvykle v roce 2021 se zde uskuteční tři závody, a to v době, která znamená návrat WorldSBK do Indonésie poprvé od roku 1997.
Třinácté a poslední kolo napínavého šampionátu WorldSBK 2021 se pojede o nadcházejícím víkendu na zcela novém místě v Mandalice v Indonésii a Jonathan Rea je připraven tvrdě bojovat o obhajobu své mistrovské koruny. Reův týmový kolega z týmu KRT Alex Lowes chce během závodním víkendu na indonéském okruhu, který se nachází na ostrově Lombok, zakončit sezonu v dobré formě.

Jonathan Rea
„Po několika týdnech příprav doma se velmi těším, až pojedu do Mandaliky a odstartuji poslední kolo šampionátu. Jsem zvědavý, až si poprvé prohlédnu okruh. První dojmy z obrázků, které jsem o něm našel, jsou skvělé. Vypadá to jako okruh, který bude vyhovovat silným stránkám naší ZX10-RR. V pátek budeme tvrdě pracovat, abychom se okruh naučili a doladili naše nastavení. Přijedeme tam se ztrátou 30 bodů v boji o mistrovský titul, ale budeme bojovat až do konce. Cítím, že teď ze mě spadl veškerý tlak, mohu jet volně, nemám co ztratit a cíl je jasný. Před námi jsou tři příležitosti k zisku bodů, a tak ze sebe vydám 100%, abych získal maximum možného.“

Alex Lowes
„Je to poslední závod roku 2021 a pro mě to byl frustrující rok. Jsem si jistý, že se moje rychlost s modelem ZX-10RR rozhodně zlepšila, ale v této sezoně jsem vůbec nebyl stoprocentně fit. Po Argentině jsme se rozhodli, že podstoupíme nějakou operaci, vzhledem k dlouhé pauze, kterou jsme měli mezi závody. Nyní je cílem být v lepší kondici a silně dokončit rok, protože už teď pracujeme na roce 2022. Mandalika je zcela nový okruh a Indonésie je země, kde fanoušci mají velkou vášeň pro dvě kola. Z obou těchto důvodů jsem rád, že tam pojedu, a těším se na start. Bylo by skvělé zakončit sezónu na stupni vítězů.“
 


Další články sekce WSBK