KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 11. října do 17. října 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

König v sobotu bojoval mezi nejlepšími

Tisková zpráva týmu Movisio by MIE
König v sobotu bojoval mezi nejlepšími
18.09.2021
 

Skvělý výkon k úspěchu nevedl, Königa zradila v Barceloně motorka. V neděli chce bojovat s nejlepšími.


Barcelona je známá díky fotbalovému klubu i originálním stavbám architekta Antoni Gaudího. Oliver König v sobotu dělal maximum, aby ji u českých motocyklových fanoušků ještě více proslavil. V závodě třídy Supersport 300 jezdil chvílemi na prvním místě. Nebýt závady na elektrice jeho kawasaki, měl zaděláno na životní výsledek. „Nejlepší jízda, co jsme kdy měli po taktické stránce rozjetou. Závod byl parádní až do chvíle, kdy motorka začala ztrácet výkon,“ uvedl Miloš Čihák. Jindy kritický manažer týmu Movisio svého svěřence pochválil, přesto, že po pádu nedojel do cíle.

Oliver König podával kvalitní výkony už v kvalifikaci. Do závodu vyrážel z jedenácté příčky. „Kvalifikace se mi povedla. Měl jsem z ní radost. Konečně jsem zajel více rychlých kol než jedno,“ popisoval König. Na motorce se prý cítil skvěle, těšilo ho, že se bez problémů držel ve špičce. „Taktika pro závod byla jednoduchá. Chtěl jsem v ní zůstat a bojovat o co nejlepší pozice,“ sdělil talentovaný motocyklový závodník.

Krátce po startu předčil všechna očekávání. Považte: na čele se chvílemi objevovala česká vlaječka. „Byl jsem pátý, pak druhý, dokonce jsem i vedl. To byla chyba, jelikož mě na rovince všichni předjeli,“ řekl sebekriticky. Stále více si ovšem uvědomoval, že něco není v pořádku. „Motorka začala vynechávat. Strašně jsem se propadal. Až všechno dospělo k pádu,“ předeslal reprezentant.

Motorka prý „byla chudá“. To Königovi potvrdil i druhý Čech ve startovním poli Petr Svoboda. „Jsem rád, že si toho všiml. Všechno jsem cítil správně, nic jsem si nevymýšlel,“ líčil člen týmu Movisio, jenž se svému krajanovi po závodě omluvil. „Péťovi jsem nechtěně zkomplikoval život. Byl to právě on, do kterého jsem při pádu narazil,“ přiznal. König není zvyklý padat, z nějakých těch odřenin si ovšem těžkou hlavu nedělal. „Spadl jsem po dost dlouhé době, alespoň jsem si ověřil, že to nic není,“ popisoval a s úsměvem vytyčil nejbližší cíle: do zítřka je nutné odstranit problém na motorce a umýt kombinézu.

Mladý Čech cítil pochopitelně zklamání, ale všiml si i řady pozitiv. „Závod jsem měl skvěle rozjetý. Bylo krásné jezdit vepředu. Potvrdilo se, že na to mám, což mě povzbudilo,“ zdůraznil. Formu by mohl zúročit už zítra, ve 13.45 je v katalánské metropoli na řadě další závod (přímý přenos vysílá Nova Sport). „Moc děkuji mechanikům, kteří už pracují na motorce a dávají ji do kupy. Pokud bude fungovat, tak věřím, že budu bojovat s nejlepšími,“ mínil König. „Moc děkuji všem za podporu. Hlavně týmu a sponzorům. Ačkoli to nedopadlo, byli jsme vidět. Už se těším na neděli,“ dodal odhodlaně.
 


Další články sekce WSBK