KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 5. června do 11. června 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Lecuona a Vierge před Assenem

Foto: Honda
Lecuona a Vierge před Assenem
21.04.2023
 

Team HRC se chystá na 3. kolo WorldSBK, které se jede na historickém okruhu TT-Assen.


Téměř šest týdnů od posledního kola v Indonésii se Mistrovství světa superbike 2023 připravuje na třetí kolo, v němž se týmy a jezdci letos poprvé utkají na evropské půdě, na historickém okruhu TT v nizozemském Assenu.
Team HRC má za sebou silný vstup do sezony, do kterého vstoupili jak Iker Lecuona, tak Xavi Vierge. Druhý jmenovaný si z Indonésie přivezl pódium, když ve druhém závodě dojel se svým strojem CBR1000RR-R FIREBLADE na působivém třetím místě. A zatímco Lecuona se v Mandaliku potýkal se zdravotními problémy, v úvodním závodě sezony v Austrálii dokázal získat dvakrát šesté místo.
Oba jezdci se chtějí vrátit do akce v Nizozemsku, kde Lecuona v roce 2022 získal své první pódium ve WorldSBK, když ve 2. závodě skončil třetí. Zraněný Vierge loni získal nejlepší výsledek deváté místo, ale vzhledem k dosavadnímu průběhu letošní sezony a motivaci, s níž do Evropy přijíždí, Xavi věří, že tentokrát může na okruhu TT předvést silný výkon.
Okruh TT v Assenu, který je také známý jako "katedrála" motocyklových závodů, se nachází v nizozemské provincii Drenthe. Dějištěm motocyklových závodů je od padesátých let minulého století, přičemž superbiky jsou zde pravidelnými návštěvníky od roku 1992. Trať v současnosti měří 4,542 km a zahrnuje osmnáct zatáček, z toho dvanáct pravotočivých a šest levotočivých.

Iker Lecuona
„Do třetího kola vstupujeme po několika velmi dobrých dnech testování, zejména v Katalánsku, navzdory havárii z druhého dne. Vzhledem k tomu, že se cítím docela dobře a nemám žádné stopy na obličeji, kde mi dali několik stehů, ale stále ještě nemohu běhat na pravé noze nebo ji vystavit nějakému skutečnému nárazu. V posledních týdnech jsem však mohl trénovat na mojí motorce a na bicyklu a normálně jsem chodil do posilovny, takže se cítím na Assen připravený. Velmi se těším, že tam budu opět závodit, protože mám na loňský rok, kdy jsem získal své první pódium ve WorldSBK, velmi dobré vzpomínky. Bobře si uvědomuji, že náš potenciál s motorkou je letos ještě větší, takže vím, že můžeme bojovat“

Xavi Vierge
„Dalším závodem je Assen a já se tam moc těším, protože loni byl nizozemský podnik teprve druhým podnikem mé nováčkovské sezony a já jsem po zranění těsně před začátkem sezony ještě nebyl stoprocentně fit, takže jsem se během víkendu hodně trápil. Letos jsem ve skvělé formě a máme za sebou několik pozitivních testování, takže se nemohu dočkat, až začnu pracovat v FP1 a cítím se připraven dát do toho všechno. Budeme se také moci spolehnout na dobré reference, protože Iker byl velmi rychlý už loni, takže cílem bude pokusit se o silný start do víkendu a pak se v závodech držet v přední skupině.“
 


Další články sekce WSBK