KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 20. března do 26. března 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Lecuona i Vierge si drží rychlost

Foto: Honda
Lecuona i Vierge si drží rychlost
29.01.2023
 

Testováním v Jerezu začíná pro Team HRC finálová část zimní přípravy na sezonu WorldSBK 2023.


Ve středu 25. a ve čtvrtek 26. ledna se Team HRC a jeho tovární jezdci Superbike Iker Lecuona a Xavi Vierge vydali na španělský okruh Jerez de la Frontera, aby zde společně s většinou jezdců WorldSBK absolvovali první dvoudenní testování v roce 2023.
Slunečné, i když velmi chladné podmínky (které byly druhý den ještě chladnější s maximální teplotou vzduchu pouhých 13 °C) nabídly Lecuonovi a Viergemu možnost pokračovat ve vývoji motocyklu CBR1000RR-R Fireblade, přičemž dvojice po oba dny efektivně a nepřetržitě pracovala přibližně od poledne až do pozdního odpoledne. To bylo šťastné vzhledem k tomu, že poslední test týmu v Jerezu v polovině prosince byl vážně ohrožen špatným počasím. Team HRC v podstatě navázal tam, kde naposledy skončil, a provedl testy a srovnání, které v mokrých podmínkách minulého měsíce nebyly možné.
Během dvou dnů se Lecuona a Vierge zaměřili na několik nových aktualizací, které HRC pro test připravilo, a které se týkaly všech oblastí nastavení motocyklu, přičemž ve středu dvojice najela 68 a 88 kol a ve čtvrtek 68 a 79 kol.
Tým se vrátí na trať již za několik dní, kdy se v úterý 31. ledna a v středu 1. února zúčastní testů pořádaných na portugalském Autódromo Internacional do Algarve.

Iker Lecuona
„Dnes jsem mnohem spokojenější než včera, kdy jsme v podstatě celý den bojovali s brzděním. Dnes jsme se tedy na tuto oblast zaměřili a dosáhli velkého zlepšení, které mi umožnilo si jízdu na motorce opět užít. To bylo první pozitivum, ale ve skutečnosti se nám podařilo udělat kroky s ohledem na různé aspekty nastavení motorky, kromě jednoho, že máme ještě co dělat, pokud jde o zatáčení. Přesto jsem spokojen s prací, kterou jsme byli schopni odvést během dvou velmi dobrých dnů testování, a jsem také spokojen s tempem, které jsem byl schopen udržet na použitých pneumatikách. Dnes jsem také vyzkoušel novou měkkou specifikaci, ale v osmé zatáčce jsem málem havaroval. Myslím, že jsem předvedl jednu ze svých nejlepších záchranných akcí, dotkl jsem se loktem a kolenem, ale udržel jsem motorku ve vzpřímené poloze. Přestože jsem z kvalifikační pneumatiky nic nevytěžil, se specifikací "0", se kterou jsem pracoval téměř celý den, jsem byl konzistentní a rychlý, s čímž jsme spokojeni.“

Xavi Vierge
„Bylo velmi pozitivní, že jsme se konečně vrátili na trať, zejména proto, že při posledních testech zde v prosinci jen pršelo. Je pravda, že byla velká zima, ale od poledne jsme si mohli užívat solidní čas na trati. Měli jsme spoustu práce a vyzkoušeli jsme mnoho věcí, v podstatě jsme prošli všechny položky, které jsme neměli možnost pořádně zkontrolovat během posledních kol a testů v roce 2022. Udělali jsme několik kroků vpřed a nyní máme směr pro další testování v Portimau. Děláme vše pro to, abychom co nejrychleji dosáhli našich cílů, a přítomnost tolika japonských inženýrů zde pro nás byla další motivací, abychom udělali maximum.“
 


Další články sekce WSBK