Závody u nás i v zahraničí v období od 16. do 29. března 2020.

Loris Baz: nesmíme se nikoho bát

04.02.2020

Loris Baz je spokojený se svou dosavadní přípravou na sezonu WorldSBK.

Do startu prvního závodu WorldSBK 2020 zbývá necelý měsíc a jedním z jezdců, kteří se na okruhu Phillip Island představí, je francouzsky pilot satelitního týmu Ten Kate Racing Yamaha, Loris Baz. Ten letos absolvoval dva dvoudenní testy, se kterými byl spokojen. Nyní zná svůj potenciál, a proto si klade vysoké cíle. Nejenže chce být v každém závodě mezi nejlepšími pěti jezdci, ale nebrání se boji o pódium, ani o případné vítězství.

Loriz Baz
„Vzal jsem si pár týdnů volno, než jsem začal s fyzickou přípravou začátkem prosince, takže jsem strávil dobrý měsíc a půl tréninkem. Cílem je být připraven na první závod. Stále je trochu času na zlepšení některých detailů a být do Austrálie 100% připraven. Také jsem trochu jezdil na ledě, abych zůstal v kontaktu s motorkou. Uběhlo to rychle, mnohem rychleji než loni V Jerezu jsme se museli vypořádat s obtížnými povětrnostními podmínkami. Zvládli jsme to dobře, navzdory dešti. Málo kdy je možné jezdit na dokonale mokré dráze. Obvykle je vždy příliš chladno nebo je příliš mnoho nebo málo vody. Déšť byl po celý den konstantní a my jsme byli schopni pokračovat v našem postupu. Porovnali jsme Yamahu YZF-R1 2020 s verzí 2019. Druhý den jsme to zastavili, protože podmínky byly velmi složité. Na druhé straně v Portimau jsme udělali velký krok kupředu. Provedli jsme „back-to-back“ testování mezi stroji 2019 a 2020, bez nového motoru, který budeme mít až na Phillip Islandu. Dokončili jsme mnoho kol a odvedli skvělou práci. S novými kvalifikačními pneumatikami jsme se mohli zaměřit na naše slabá místa a to je opravdu pozitivní. Zlepšili jsme také naše starty. Abychom se vyhnuli efektu wheelie, tak musíme ještě dokončit nastavení motorky, ale jdeme správným směrem Tyto čtyři dny byly důležité. Našim cílem je být mezi prvními pěti v každém závodě a být na pódiu tak často, jak je to jen možné. Zjevně usilujeme o vítězství Přestože jsme nezávislý tým, myslím si, že máme stejný potenciál, jako minulý rok Toprak Razgatlioglu. Nesmíme se nikoho bát Musíme bojovat o přední pozice.“