KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 12. dubna do 18. dubna 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Lowes: Malé Supersporty jsou krokem vpřed

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Yamaha
Lowes: Malé Supersporty jsou krokem vpřed
05.01.2018
 

Beitský závodník Alex Lowes chválí vytvoření nové kategorie Supersport 300, která usnadňuje mladým závodníkům vstup do šampionátu WSBK.

V roce 2017 se stala premiérově součástí závodních víkendů šampionátu Mistrovství světa Superbiků také kategorie Supersport 300. Tato kubatura je určena především jako vstupní kategorie pro mladé jezdce, kteří následně mohou pokračovat dále do velkých supersportů nebo superbiků.
 
Jak nyní v jednom z rozhovorů prozradil tovární jezdec Yamahy, Brit Alex Lowes, jedná se o správný krok a se směrem, který Dorna šampionátu udává, naprosto souhlasí. Jak sám přiznal, šampionát WSBK potřeboval nižší kubauturu, kde se budou zachytávat nadějní mladí jezdci.
 
„Dle mého názoru se určitě jedná o správnou cestu. V každém šampionátu potřebujete mít možnost vývoje pro nově příchozí mladé jezdce, tak jako to je v MS motocyklů pomocí kubatur Moto3, Moto2 a pak MotoGP. Motocykly s objemem 300 cm3 jsou obzvláště v Asii velmi populární, takže věřím, že tento šampionát bude mít časem ještě lepší podporu ze strany továren. Díky tomuto šampionátu získají mladí jezdci možnost přijít do šampionátu WSBK a poté pokračovat do vyšších kategorií,“ řekl Alex Lowes.

Další články sekce WSBK