KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 5. prosince do 11. prosince 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Mercado na závěr bodoval

Foto: MIE Racing Honda
Mercado na závěr bodoval
24.11.2022
 

MIE Racing Honda Team zakončil sezónu 2022 na Phillip Islandu na bodovaných místech.


Mistrovství světa superbiků 2022 se uzavřelo na australském okruhu Phillip Island. Tým MIE Racing Honda, v němž závodí Leandro "Tati" Mercado a Hafizh Syahrin, se zúčastnil závěrečných nedělních závodů roku, z nichž první se jel na rychle schnoucí trati a druhý za sucha.
Dopolední sprintový závod Superpole Race na deset kol se jel za slunečného počasí, ale na mokré trati, která rychle osychala. Mercado a Syahrin, který jako jediný kromě Bautisty startoval na slickách, byli na konci prvního kola sedmnáctí, resp. dvacátí. Oba si v první polovině závodu polepšili o několik pozic, Tati se umístil na patnáctém místě a Hafizh se usilovně snažil dojet a předjet svého týmového kolegu na začátku sedmého kola. Oba jezdci týmu MIE Racing Honda v posledních fázích tohoto krátkého sprintu dále pokročili, zejména Malajsijský jezdec zajel několik velmi rychlých kol, která by ho posunula mnohem dále, kdyby se jednalo o plnohodnotný závod. Syahrin nakonec projel cílem dvanáctý a Mercado čtrnáctý.
V 16 hodin místního času nastal čas na poslední závod sezóny 2022. Mercado si během prvního kola polepšil o čtyři pozice a byl šestnáctý před sedmnáctým Syahrinem. V polovině závodu a v pozdějších fázích si dvojice vyměnila místa, a když pět kol před cílem dva jezdci havarovali, byl závod červenou vlajkou předčasně ukončen. Argentinec se dostal ne body, když cílem projel patnáctý, jeho týmový kolega Syahrin byl těsně za ním sedmnáctý.
Jezdci týmu MIE Racing Honda uzavírají sezónu 2022 na třiadvacátém a devětadvacátém místě průběžného pořadí, přičemž Syahrin získal deset bodů a Mercado tři.

Leandro Mercado
„Sezonu jsme zakončili patnáctým místem ve druhém závodě. Má to hodnotu pouze jednoho bodu, ale přišlo to na konci velmi těžkého závodu. Bavil jsem se, tvrdě jsme bojovali, a to je fajn. O víkendu jsme dobře pracovali a pocit se postupně zlepšoval, dnešní závod se nám povedl lépe než ten včerejší. Když to vezmu kolem a kolem, byla to náročná sezóna na mnoha frontách, ale chci poděkovat týmu za všechno úsilí a tvrdou práci. Mám pocit, že jsem vždy udělal maximum pro to, abych domů přivezl co nejlepší výsledky. A teď uvidíme, co mi přinese budoucnost.“

Hafizh Syahrin
„Sezona se nachýlila ke konci... Některá kola pro mě byla velmi náročná, ale tým udělal během posledních tří kol určité kroky, včetně Argentiny, kde jsem nemohl startovat. V dnešním druhém závodě jsem nebodoval, protože jsem pravděpodobně nezvolil nejlepší pneumatiky a stabilita nebyla ideální, přestože jsem měl větší přilnavost. Závod Superpole byl ale skvělá zábava. Riskli jsme to a zvolili slicky a já jsem byl schopen hodně předjíždět a dobře se zlepšit. Bohužel jsem startoval až hodně vzadu na startovním roštu, takže jsem se jen přiblížil k bodované zóně, ale byla to velká zábava. Chtěl bych moc poděkovat týmu za jejich tvrdou práci a nasazení.“
 


Další články sekce WSBK