KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 11. října do 17. října 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Na Kawasaki čeká domácí závod

Foto: Kawasaki
Na Kawasaki čeká domácí závod
16.09.2021
 

Jezdci oficiálního týmu Kawasaki Racing Jonathan Rea a Alex Lowes brzy zahájí náročnou sérii tří po sobě jdoucích kol WorldSBK, která začne domácím závodem jejich týmu na okruhu Barcelona - Catalunya.


V dosavadním průběhu napínavé a nepředvídatelné sezóny 2021 se o vedení v šampionátu bojovalo po celou dobu a Jonathan Rea každý víkend bojoval o to, aby se na konci roku pokusil získat sedm mistrovských titulů v řadě. Závodní víkend na okruhu Catalunya v Barceloně je pro KRT téměř doslova domácím podnikem, protože jeho dílny a kanceláře se nacházejí jen několik set metrů od samotného okruhu, což znamená, že tato událost má pro mnoho zaměstnanců týmu určitý extra význam. Jako příležitost k vítězství v závodě a umístění na stupních vítězů je odměna stejně vysoká jako v jakémkoli jiném kole v roce 2021 a Rea přijíždí na okruh, známý také jako Montmelo, s cílem zvrátit sedmibodovou ztrátu na vedoucího jezdce šampionátu Topraka Razgatlioglua. Rea si v roce 2021 připsal již devět vítězství v závodech. V loňském roce se také stal vůbec prvním vítězem závodu WorldSBK v Montmelo, když dlouhodobý okruh MotoGP poprvé využil WorldSBK jako závodní zastávku kalendáře. Nedávný testovací trénink v polovině sezony v Katalánsku, který probíhal za všeobecně horkých podmínek, byl pro oba jezdce KRT velkým přínosem, ačkoli Lowes odjel jen omezený počet kol, protože se zotavoval z několika nepříjemných zranění. Jonathan a Alex měli při testu také možnost projet se na mírně přepracované trati Catalunya, která oproti verzi z roku 2020 obsahuje úpravy v 10. zatáčce.
Navzdory dvěma pádům v závodech na plnou vzdálenost v posledním kole v Magny Cours získal Alex Lowes ve francouzském Superpole Race své první pódium od Donington Parku, což mu před domácím podnikem jeho týmu zvedlo sebevědomí.

Jonathan Rea
„Návrat do Barcelony je vzrušující, a to z mnoha důvodů. V minulé sezoně jsem tam vyhrál vůbec první závod WorldSBK a Montmelo je domácím podnikem týmu. Trávím tam hodně času, a i v těchto těžkých časech tam budeme mít spoustu hostů a sponzorů, takže bude ještě důležitější být na 100 % koncentrovaný, abychom odvedli co nejlepší práci. Okruh je opravdu pěkný, moc se mi líbí, zejména nová 10. zatáčka, která je mnohem otevřenější než v minulosti a trať je nyní plynulejší. Testovali jsme tam už v létě a s naší Ninjou ZX-10RR se nám podařilo udělat dobrý krok. Je to okruh, který je velmi kritický z hlediska opotřebení pneumatik, takže se na to musíme zaměřit, abychom byli na konci závodu silní. S naší motorkou se cítím dobře a v Magny Cours jsem dokázal bojovat o stupně vítězů. V Barceloně bude cíl stejný. Šampionát je velmi těsný a nyní nás čekají tři kola v řadě, takže je strašně důležité být silný, ale také být konzistentní a nedělat chyby. To, co se stane v následujících třech týdnech, bude mít velký vliv na šampionát, takže jsem nesmírně natěšený na to, až to rozjedu.“

Alex Lowes
„Závod v Katalánsku je samozřejmě výjimečný, protože pro mnoho členů týmu je to domácí závod a sídlo týmu je jen kousek od startovní a cílové rovinky. Pro všechny kluky je to opravdu výjimečná událost. Je to skvělá trať a loni se skvěle zařadila do kalendáře WorldSBK. Její uspořádání se mi opravdu líbí. Bohužel při testu, který jsme měli na začátku letošního roku, jsem odjel jen pár kol, protože mě v té době omezovalo rameno. Ale kola, která jsem odjel, byla dobrá. Nový tvar 10. zatáčky je z jezdeckého hlediska docela obtížné správně zvládnout, protože se na výjezdu otevírá. Musíte opravdu kontrolovat motorku, aby se příliš netočila, což bude v případě horkých podmínek opravdu důležité. Je to příležitost k předjíždění, ale také umožňuje mnohem lepší průběh posledního sektoru okruhu. Na tento víkend se těším a cílem je vrátit se na stupně vítězů. V Magny Cours jsme měli dobrou rychlost, takže v tom chceme pokračovat.“
 


Další články sekce WSBK