KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 5. prosince do 11. prosince 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Náročná neděle pro GYTR GRT Yamaha WorldSBK

Foto: Yamaha
Náročná neděle pro GYTR GRT Yamaha WorldSBK
16.11.2022
 

Garrett Gerloff předvedl ve druhém závodě v Mandalice slušný výkon a skončil osmý, zatímco Kohta Nozane bohužel havaroval, když bojoval o body do mistrovství světa FIM Superbike.


V závodě Tissot Superpole byl Gerloff v hektickém úvodním kole vytlačen, ztratil mnoho míst a ocitl se na 18. pozici. Od té chvíle americký jezdec neztratil koncentraci a v průběhu celého závodu na okruhu Mandalika International Street Circuit v Indonésii se prodíral závodním polem. S motocyklem udělal dobrý pokrok, v závěru předvedl skvělé tempo a probojoval se zpět na 13. místo. Ve druhém závodě si Gerloff užil čistý start z 10. místa na startovním roštu a v prvním kole získal jednu pozici. Sedmadvacetiletý jezdec se zapojil do boje o první pětku a v 5. kole předjel Scotta Reddinga z BMW, zatímco o tři kola později se dostal přes Alexe Lowese s Kawasaki. Bohužel Američan v 11. kole vyjel mimo stopu a propadl se z pozice P7 na P10. Gerloff se opět nevzdal a vrátil se zpět na osmé místo.
Po 20. místě v SPRC si Nozane užil skvělý start z 13. místa v 2. závodě, ve kterém na konci prvního kola byl desátý, hned za svým týmovým kolegou Gerloffem. Sedmadvacetiletý jezdec předvedl dobré závodní tempo a bojoval o bodované pozice, ale bohužel v 10. kole havaroval a byl nucen odstoupit.
Tým GYTR GRT Yamaha WorldSBK se okamžitě vrátí do akce, aby se 18. až 20. listopadu zúčastnil posledního emotivního kola sezony 2022 na australském Phillip Islandu.

Garrett Gerloff
„Celkově tempo nebylo špatné. V závodě Superpole jsme měli smůlu, zatímco v 2. závodě jsme svedli několik dobrých soubojů. Každopádně víme, že jsme měli na víc, takže jsme trochu zklamaní. V posledním závodě jsem udělal chybu, která mě stála hodně pozic. Je to škoda, ale už je čas těšit se na další kolo, poslední s tímto týmem, a já se s nimi chci opravdu rozloučit skvělým víkendem. Jdeme do toho“

Kohta Nozane
„V první řadě se omlouvám týmu za pád ve druhém závodě. Start byl skvělý a snažil jsem se tlačit, bohužel tady byla trať velmi kluzká a jakmile vyjedete ze závodní dráhy, je snadné havarovat. V závodě Superpole jsem se snažil ze všech sil, ale bohužel jsem nemohl postoupit dál než na 20. místo. Naštěstí nás hned čeká další kolo a bude to můj poslední závod WorldSBK, chci to zakončit skvělým výsledkem pro mě i pro můj tým, který vždy tvrdě pracoval, aby mi všemožně pomohl.“
 


Další články sekce WSBK