KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 24. ledna do 30. ledna 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Odendaal odchází od týmu Fabia Evangelisty

Foto: Dorna WorldSBK Organization
Odendaal odchází od týmu Fabia Evangelisty
10.12.2021
 

Vicemistr WorldSSP z roku 2021 končí v týmu Evan Bros. WorldSSP Yamaha, jeho cesta pravděpodobně povede do vytrvalostního světa.


Jelikož spousta dílků startovního pole mistrovství světa FIM Supersport 2022 ještě není na svém místě, jeden jezdec a tým se v příští sezoně už nesejdou. Na sociálních sítích to potvrdil Steven Odendaal, který v roce 2022 nebude závodit s týmem Evan Bros. WorldSSP Yamaha, přestože se společně v sezoně 2021 těšili z mnoha vítězství a skončili na druhém místě šampionátu WorldSSP. Odendaalova sezona začala s týmem Fabia Evangelisty jako z říše snů, když Jihoafričan získal v úvodních třech závodech roku vítězný hattrick. Švýcar Dominique Aegerter z týmu Ten Kate Racing Yamaha se však brzy v kategorii rozkoukal a našel svou formu, vyhrál devět z následujících deseti závodů. Poslední vítězství v druhém závodě v Portimau udrželo Odendaalovy naděje na titul až do San Juanu v Argentině, ale byl to Aegerter, kdo zvítězil a vrátil korunu WorldSSP týmu Ten Kate poprvé od roku 2010, čímž ukončil dvousezónní kralování týmu Evan Bros. Yamaha.

Steven Odendaal
„Děkuji týmu Evan Bros. WorldSSP Yamaha za rok, na který nikdy nezapomenu. V roce 2022 se naše cesty rozdělí a já bych jim chtěl popřát všechno nejlepší. Poté, co jsem letos skončil druhý v celkovém pořadí, mě pro rok 2022 oslovily téměř všechny týmy. Jako aktuálního vicemistra světa mě však velmi překvapilo, že se ode mě očekává, že do týmu přinesu kapitál. Na druhou stranu jsem dostal velmi zajímavou nabídku od EWC, která by se těžko odmítala.“


Další články sekce WSBK