KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 5. prosince do 11. prosince 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Okaya a Prodina společně v WorldSSP 2023

Foto: Kawasaki
Okaya a Prodina společně v WorldSSP 2023
23.10.2022
 

Závodní sezóna 2022 ještě neskončila, ale tým Prodina Racing již plánuje svou budoucnost, přičemž vychází z neustálého růstu, kterým se v posledních letech vyznačoval, a nadále se zaměřuje na svůj cíl vychovávat mladé šampióny.


Po dohodě s Kawasaki, Riccardo Drisaldim a Salvatorem Giorlandinou, bylo oznámeno, že v příštím roce bude v mistrovství světa FIM Supersport tým Prodina Racing startovat s mladým japonským jezdcem Yutou Okayaou, který bude v této kategorii debutovat na stroji Kawasaki Ninja ZX-6R italského týmu.
Okaya zahájil svou kariéru v Japonsku, kde startoval v různých národních šampionátech, než se v roce 2019 přesunul do mistrovství světa Supersport300. Během čtyř let v základní třídě seriálu odvozeného od produkčních motocyklů dosáhl Okaya dvou pole position, devíti umístění na stupních vítězů a dvou vítězství a nyní je připraven postoupit o kategorii výš.

Yuta Okaya
„Jsem velmi rád, že se mohu připojit k týmu Prodina Racing a těším se, že mohu přestoupit do vyšší kategorie a jezdit na Kawasaki ZX-6R. Ve třídě WorldSSP300 jsem dosáhl několika dobrých výsledků, a tak je ten správný čas udělat další krok. V Japonsku trénuji s šestistovkou a letos jsem vyhrál třídu Superstock 1000 na Kawasaki Ninja ZX-10RR v závodě Suzuka 8 Hours. Mám tedy nějaké zkušenosti s většími motorkami. Je mi ctí a potěšením, že mohu být i nadále součástí rodiny Kawasaki, a jsem vděčný za jejich podporu.“

Riccardo Drisaldi, manažer týmu
„Jsme rádi a hrdí, že můžeme Yutu přivítat v našem týmu. Považujeme ho za mladého jezdce s velkým potenciálem, který je připraven postoupit o kategorii výš. Jsem si jistý, že díky svému talentu a odhodlání si Okaya povede velmi dobře. Tvrdě pracujeme na tom, abychom byli konkurenceschopní, a to i díky podpoře Kawasaki. Chceme pokračovat v našem poslání vychovávat mladé šampióny budoucnosti.“
 


Další články sekce WSBK