KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 30. listopadu do 6. prosince 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Ondra Ježek začal v Assenu třetím časem

Tisková zpráva Ondřeje Ježka
Ondra Ježek začal v Assenu třetím časem
17.04.2015
 

Ondřej Ježek v Assenu klepal kosu, v trénincích se mu přesto dařilo.

 
Šesté a třetí místo. To jsou výsledky českého motocyklového závodníka Ondřeje Ježka z úvodních dvou tréninků na okruhu v Assenu. Právě tam se jede druhý závod Světového poháru Superstock 1000.
 
10 stupňů Celsia a k tomu silný vítr. Takové byly podmínky, při kterých jezdci absolvovali úvodní dva měřené tréninky. "To byl doslova ledový vítr. Je mi pořád zima a klepu kosu," popisoval Ondra.
 
Ani tyto podmínky ale českému závodníkovi nezabránily, aby se svou Ducati Panigale zajel nejprve šestý a poté třetí nejrychlejší čas.
 
"S prvním dnem jsme vcelku spokojeni. Assen našim Ducati sedí o něco lépe než Aragon. Nastavení elektroniky na nové pneumatice bylo dobré. Zkusil jsem jedno kolo a vše fungovalo. Zítra ráno to nastavení vyzkoušíme i na ojeté pneumatice, abychom měli dobrý setup pro závod," uvedl Ondra.
 
Ten má v plánu podívat se na Superbiky a nevynechá ani tradiční strečink. Večer pak přivítá svého hlavního sponzora, kterým je Pavel Faiereisl, jednatel firmy FANY Gastroservis.
 
V prvním tréninku byl nejrychlejší Savadori na Aprilii před Marinem na Yamaze a Valkem s Kawasaki. V tom druhém zvítězil De Rosa s Ducati, druhý čas měl opět Marino. V sobotu je na programu třetí měřený trénink od 9 hodin, kvalifikace startuje v 16:55.

Další články sekce WSBK