KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 5. prosince do 11. prosince 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Pedercini dokončí sezonu se Kylem Smithem

Foto: Pedercini Racing
Pedercini dokončí sezonu se Kylem Smithem
28.10.2022
 

Kyle Smith se připojí k Teamu Pedercini Kawasaki na zbytek sezony 2022.


Na startovním roštu MOTUL FIM Superbike World Championship v indonéském a australském podniku, které završí nezapomenutelnou kampaň WorldSBK 2022, se objeví nová tvář - Kyle Smith se připojí k týmu TPR Team Pedercini Racing. Smith, který po většinu letošní sezony závodil ve WorldSSP, bude na stroji Kawasaki ZX-10RR týmu debutovat ve WorldSBK v Mandalika a o týden později s týmem zamíří na Phillip Island.
Smith závodil ve WorldSSP v letech 2015 až 2019 a získal sedm pódií na strojích Honda i Kawasaki. První pódium získal v roce 2015 na MotorLandu Aragon, když obsadil třetí místo, zatímco první vítězství přišlo ve stejné sezóně, když vyhrál v Kataru. Ve své premiérové sezóně získal Smith tři umístění na stupních vítězů včetně jednoho vítězství, zatímco v roce 2016 získal tři umístění na stupních vítězů a dvě vítězství.
Rok 2017 se ukáže být Smithovou nejhorší sezónou ve WorldSSP, pokud jde o počet pódií, protože nezaznamenal žádnou návštěvu na stupních vítězů, ale v roce 2018 odpověděl jednou cestou na stupně vítězů. Ani v roce 2019, kdy britský jezdec závodil s týmem Pedercini Racing, se na pódiu neumístil, ale získal první ze dvou pole position. V roce 2020 Smith startoval ve španělském šampionátu Supersport a získal jedno vítězství a pět umístění na stupních vítězů, zatímco v roce 2021 závodil v rodné Británii. Návrat do WorldSSP pro rok 2022 zajistil Smithovi v této sezoně jedno umístění na stupních vítězů, ale před koncem sezony se s týmem VFT Racing rozešel.

Kyle Smith
„Jsem opravdu šťastný, že mám příležitost závodit ve World Superbike s týmem Pedercini. Jediné, kdy jsem jel na superbiku, bylo ve World Endurance, což je jiná technická specifikace, a tak jsem nadšený. Nikdy jsem také nejel v Mandalika, protože jsem tam loni nebyl. Doufám, že se z této zkušenosti poučím a pokusím si to užít a brát to tak, jak to přijde. Myslím, že Phillip Island bude o něco jednodušší, protože trať znám, ale jsem připraven na oba závody a těším se na návrat do paddocku World Superbike.“

Lucio Pedercini
„Jsem rád, že se nám podařilo s Kylem dohodnout na Indonésii a Austrálii. Znám ho velmi dobře, ve skutečnosti jsme spolu pracovali v roce 2019. Přestože už mnoho let závodí ve World Supersport, je rychlý a jsem si jistý, že společně odvedeme dobrou práci.“
 


Další články sekce WSBK