KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 5. prosince do 11. prosince 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Petr Svoboda pojede svět

Foto: Füsport - RT Motorsports by SKM - Kawasaki
Petr Svoboda pojede svět
29.10.2022
 

Petr Svoboda se připojil k Troyi Albertovi v týmu Füsport - RT Motorsports by SKM Kawasaki, se kterým nastoupí do šampionátu WorldSSP300


Český talent Petr Svoboda bude v příštím roce jezdit WorldSSP300 za tým Füsport - RT Motorsports by SKM - Kawasaki. Petr jezdí v mistrovství světa Supersport 300 již dvě sezony a letos dosáhl na Kawasaki Ninja 400 působivých výsledků, navzdory ne zcela kompletní sezoně Petr ukázal své kvality v této konkurenční třídě.
Petr Svoboda se narodil 4. prosince 2002 v Brně, kde se dlouhá léta konalo české kolo WorldSBK. Petr bude týmovým kolegou Troye Alberta z Filipín, který už letos závodil za tým Füsport - RT Motorsports by SKM - Kawasaki a jezdil rychle zejména ve druhé polovině sezony. Jeho vrcholem bylo deváté místo v prvním závodě v Mostě.
V týmu Füsport - RT Motorsports by SKM - Kawasaki nebude pokračovat Dirk Geiger, který v Portimau získal pole position a vyhrál 1. závod. Po obtížném začátku sezony 2022 se výsledky Dirka závod od závodu zlepšovaly a skončily pódiem v Magny-Cours a pole position a vítězstvím v závodě v Portimau. Obě strany chtěly ve spolupráci pokračovat i v roce 2023, ale jednání nebyla úspěšná.

Petr Svoboda
„Příští rok budu stálým jezdcem WSSP300 v týmu Füsport - RT Motorsports by SKM - Kawasaki. Chtěl bych jim poděkovat za možnost a důvěru, kterou do mě vložili. Velké díky patří mému týmu WRP Wepol Racing, bez kterého by se tohle nestalo skutečností. Těším se na příští rok.“


Další články sekce WSBK