KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 3. května do 9. května 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Pierre Coppa o brněnském WorldSSP

Tisková zpráva Pierre Coppy
Pierre Coppa o brněnském WorldSSP
11.06.2018
 

Pierre Coppa absolvoval sedmý podnik Mistrovství světa Supersportů, který se vrátil po letech na Masarykův okruh v Brně.

 
Pierre Coppa absolvoval sedmý podnik Mistrovství světa Supersportů, který se vrátil po letech na Masarykův okruh v Brně. Sympatický Ital s českými kořeny si tak splnil se svým týmem MotorVillage69 sen a načerpal atmosféru největších závodů produkčních šestistovek na světě. Do Hořic v Podkrkonoší, kde žije, si tak odváží 25. místo z nedělního závodu, ale především cenné zkušenosti, které chce využít v budoucnosti k dalšímu růstu výkonnosti. 
 
Pierre Coppa:
“Kde začít… bylo to nádherné a jedinečné Technicky nemůžete mít jako jezdec větší motivaci posouvat své výkony a svoje hranice tak, jako právě tady, v konkurenci nejlepších pilotů planety. Od začátku jsme do tohoto projektu šli s vědomím, že naše zkušenosti nejsou dostatečné. Kde jinde je ale člověk může získat, než právě při divoké kartě v MS.
Závodní víkend bych rozdělil na dvě části, kdy v první jsme cítili pokroky, zlepšování osobního času a další potenciál. Na druhou stranu jsme ale udělali i několik chybných rozhodnutí a nemohli tak pokračovat v progresu času zajetého v FP3. Závěrem hodnotím účast v mistrovství světa pozitivně. Jsem nadšený, že jsem mohl být součástí tohoto kolotoče, vidět jak to tady všechno funguje. Teď nezbývá nic jiného, než pokračovat a pracovat dál na sobě a učit se a využít tak tím toto obrovské školení, které věřím, že nás může posunout dál. Jsem velmi šťastný, když se ohlédnu za vším tím úsilím a tou přípravou. Jsem hrdý na náš tým a lidi v něm, kteří se všichni zapojili a táhli za jeden provaz, abychom si tento sen mohli uskutečnit. To je naše největší síla a jsem na ně patřičně hrdý a pyšný. Rád bych ze srdce poděkoval i Autoklubu České republiky za důvěru, všem našim partnerům a kamarádům, kteří nás přijeli podpořit a věřili v náš sen. Všem návštěvníkům co si našli cestu na Masarykův okruh a především na stadionu fandili a vytvořili jedinečnou atmosféru i divákům u televizních obrazovek. Jde se makat dál


 


Další články sekce WSBK