KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 11. října do 17. října 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Piloti Smrž Racing v Barceloně nebodovali

Tisková zpráva Autoklubu ČR
Piloti Smrž Racing v Barceloně nebodovali
19.09.2021
 

Skvělý výkon v podání José Luise, Victor Rodriguez 20. z 33. pozice na startu.


Druhý závod kategorie World Supersport 300 na okruhu Barcelona-Catalunya opět nezklamal. Po nevydařené sobotní kvalifikaci museli oba jezdci českého týmu Accolade Smrz Racing znovu zabojovat. José Luise Perez Gonzalez se po skvělé stíhací jízdě dokázal probojovat z 28. startovní pozice až na 12. pozici v průběhu závodu. Poté mu však ve velmi těsném souboji v čelní skupině světové body utekly o pouhou desetinu vteřiny. Cílem projel na 16. pozici, pouze 2.2 vteřiny za vítězem závodu. Victor Rodriguez také dokázal předjet řadu soupeřů a závod dokončil 20. z 33. místa na startovním roštu. Další podnik Mistrovství Světa World Supersport 300 se jede hned příští víkend ve španělském Jerezu.

#73 José Luis Perez Gonzalez
„V závodě jsme měli rychlost, ale škoda toho závěru. Po několika kontaktech jsem měl problém s převodovkou. I tak si myslím, že se nám závod povedl, a mám radost z našeho závodního rytmu. V Jerezu to snad bude ještě lepší.”

#19 Victor Rodriguez Nuñez
„Vyměnili jsme motor, a hned jsem se cítil na motorce lépe. Nový motor lépe reaguje a cítil jsem se jistěji. V závodě přede mnou bohužel spadli dva jezdci, a roztrhla se skupinka. Stejně jako můj týmový kolega jsem byl i já blízko bodovaných pozic, ale už se mi nepodařilo ztrátu dohnat. Stále nás trápí několik problémů s motorkou, ale se závodem jsem spokojený. Užil jsem si to a podařilo se nám zlepšit oproti včerejšku. Byl bych samozřejmě rád, kdybych bojoval víc ve předu, ale zkusíme to opět v Jerezu. Děkuji týmu za veškerou jejich snahu.”

Jakub Smrž (manažer týmu)
„Víkend to nebyl ideální, obzvláště kvalifikace nám nevyšla. José jel opravdu výborně v obou závodech. Včera to skončilo nezaviněným pádem, ale dotáhl se do první skupiny a mohlo to být alespoň Top10. Dneska to měl rozjeto podobně, ale konec závodu nevyšel podle představ. Nicméně někdy je průběh důležitější, než samotný výsledek a José nám dnes po této stránce udělal opravdu radost. Dojel pouze 2.2 vteřiny za vítězem z 28. místa na gridu. Victor se trápil celý víkend. Vyměnili jsme mu motor a snažíme se pomoct, jak se dá. Dnešní závod byl lepší, snad jsme na dobré cestě a v Jerezu se posuneme zase o kousek dopředu.“


Další články sekce WSBK