KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 5. prosince do 11. prosince 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Portimao má WorldSBK do roku 2027

Tisková zpráva Dorna WSBK Organization
Portimao má WorldSBK do roku 2027
05.11.2022
 

Nové prodloužení smlouvy zajišťuje, že Autodromo Internacional do Algarve zůstane v kalendáři WorldSBK dalších pět sezón.


Autodromo Internacional do Algarve a Dorna WSBK Organization (DWO) dosáhly dohody o zachování portugalského kola WorldSBK na okruhu v Portimão až do roku 2027. Okruh je součástí mistrovství světa MOTUL FIM Superbike od roku 2008, s výjimkou roku 2016. Od té doby byl během 14 let svědkem napínavých akcí WorldSBK, hostil 29 závodů WorldSBK a přinesl nespočet vzpomínek.
Portugalský okruh byl od roku 2008, kdy poprvé hostil šampionát WorldSBK, dějištěm několika nezapomenutelných okamžiků, od double vítězství Troye Baylisse v roce 2008 v jeho posledním kole před odchodem do důchodu až po titul Bena Spiese z roku 2009, který získal díky překonání Noriyukiho Hagy v ohromujícím finále sezony. V nedávné době se na titulní stránky novin dostal nelítostný souboj Topraka Razgatlioglua a Jonathana Rea z roku 2021, stejně jako skvělé vítězství Alvara Bautisty ve 2. závodě roku 2022. Závod v roce 2023 slibuje více stejných zážitků a paddock se těší na každoroční výlet do Algarve minimálně do roku 2027.

Paulo Pinheiro, generální ředitel AIA
„Jsme hrdí na to, že jsme si udrželi spolupráci s WorldSBK a že budeme portugalské kolo hostit dalších pět let. Kromě toho, že WorldSBK patří k nejvýznamnějším událostem světového motorsportu, byl také pro AIA Portimao zahajovacím podnikem, když jsme v roce 2008 poprvé otevřeli naše brány, a díky tomu je důležitou a výjimečnou součástí naší historie. Závody jsou vždy napínavé, fanoušci je milují a přicházejí v tisícovkách, a pro nás je to skvělá příležitost ukázat krásný region Algarve.“

Gregorio Lavilla, výkonný ředitel WorldSBK
„Jsme rádi, že jsme dosáhli prodloužení smlouvy s Autodromo Internacional do Algarve o dalších pět sezón. Portugalské kolo bylo vždy klíčovým podnikem šampionátu a jeho návrat do roku 2027 podtrhuje význam tohoto místa v kalendáři WorldSBK. Těšíme se na další spolupráci s okruhem, abychom mohli pokračovat v budování oblíbeného podniku. Je to vždy hit nejen u fanoušků, ale také u jezdců a komunity v paddocku. Velkolepé uspořádání okruhu vždy nabízí skvělou akci a zážitek na místě splňuje nejvyšší standardy díky prvotřídnímu zázemí.“
 


Další články sekce WSBK