KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 20. září do 26. září 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Povinné airbagy i ve WSBK?

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Petr Štola
Povinné airbagy i ve WSBK?
22.04.2017
 

Od příštího roku jsou pro všechny jezdce Grand Prix povinné kombinézy vybavené airbagem, nad zavedením ve WSBK se ještě diskutuje.

Již od příštího roku bude v šampionátu Mistrovství světa silničních motocyklů pravidly nařízeno, že musí každý jezdec ve všech kubaturách používat kombinézu vybavenou bezpečnostním airbagem. Tento předpis samozřejmě mimo jiné vedl také ke skutečnosti, že řada výrobců kombinéz tento prvek začala vyvíjet a zařazovat do svého sortimentu.
 
Nad zavedením takového předpisu v šampionátu Mistrovsví světa Superbiků zatím žádné takové rozhodnutí nepadlo, ale dle vyjádření promotéra je zavedení takového nařízení i ve WSBK jen otázkou času. Jakmile budou ověřeny kapacity jednotlivých výrobců kombinéz v Grand Prix, začne Dorna připravovat zavedení povinných airbagů i ve WSBK.
 
„Dohodli jsme se s Alpinestars a Dainese, což jsou hlavní průkopníci této technologie, že nabídnou své airbag-systémy i dalším výrobcům kombinéz, kteří tímto systémem doposud nedisponují. Jakmile budou ověřeny tyto dodávky, začneme přemýšlet také nad zavedením takového pravidla ve WSBK. Jestli to bude ale také pro rok 2018 nebo později, zatím nejsem schopný říct. Jedná se o prvek, který zlepšuje bezpečnost jezdců, takže nevidím důvod, proč bychom měli čekat,“ řekl CEO Dorny pan Carmelo Ezpeleta.

Další články sekce WSBK