KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 20. března do 26. března 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Pozitivní závěr testování pro Kawasaki

Foto: Kawasaki
Pozitivní závěr testování pro Kawasaki
22.02.2023
 

Jonathan Rea a Alex Lowes absolvovali ve dnech 20.-21. února poslední dva dny předsezónního testování WorldSBK na stejném okruhu Phillip Island, kde za několik dní odstartuje sezóna 2023. Rea zajel celkově pátý nejrychlejší čas a Lowes obsadil 15. místo.


Na 4,445 km dlouhém australském okruhu Phillip Island panovalo teplé a suché počasí, když 22 jezdců WorldSBK provádělo poslední přípravy na náročné úvodní kolo. Poslední den zkomplikoval situaci silný a nárazový vítr od moře, přičemž nejlepší podmínky na trati pro dobrou přilnavost se zdály být v ranním tréninku. S některými vylepšeními strojů Ninja ZX-10RR v letošní sezóně oba jezdci týmu KRT pracovali na maximalizaci výkonu v reálných závodních podmínkách a na zajištění toho, aby jejich pneumatiky vydržely celou závodní vzdálenost na nejnáročnějším okruhu v kalendáři z hlediska opotřebení pneumatik.
Rea měl v každém dni testování poměrně pomalé pády ve čtvrté zatáčce, ale po opravě v boxu pokračoval ve vysokém tempu. V závěrečném odpoledním testování zajel 38 kol a nejlepší kolo 1'30,716 zajel poslední den dopoledne. Svůj osobní rekord 1'31,549 Lowes zajel ve třetím z celkem čtyř dlouhých tréninků na trati. Se svou posádkou se i nadále snažil najít co nejlepší potenciál nové homologace modelu Ninja ZX-10RR.

Jonathan Rea
„Dnes jsme v odpoledním tréninku vyzkoušeli motocykl specifikace 2022 oproti motocyklu specifikace 2023. Obojí má svá pozitiva i negativa, ale raději jsem zůstal u motocyklu 2023. Bohužel při simulaci závodu, asi ve 14. kole, jsem se ve čtvrté zatáčce nechal nachytat. Vítr byl velmi nárazový, fouká silně od moře a já jsem tlačil na hranici svých možností. Během té dlouhé jízdy jsem měl velmi pozitivní pocity a dokázal jsem se udržet v časech 1'31 na kolo. V tomto tempu se potřebuji pohybovat, abych mohl bojovat o stupně vítězů. Poté jsme vyzkoušeli zadní pneumatiku SC0, protože mě Pirelli požádalo o delší jízdu, abychom vyhodnotili, jak se bude chovat v Superpole Race. Naše výkonnost pneumatik byla dobrá a z hlediska elektroniky jsem opravdu spokojen s kroky, které jsme uvnitř týmu udělali. S motorkou jsem spokojenější než včera. Je zřejmé, že v nové motorce je potenciál a my musíme dál pracovat na tom, abychom ho využili. Mám pocit, že jsme oproti loňsku udělali krok kupředu. O závodním víkendu cítím, že můžeme bojovat o stupně vítězů.“

Alex Lowes
„Mám pocit, že trochu bojujeme. Zdá se, že aktualizace, které jsme měli v zimě, tady nefungují tak dobře. Dnes jsme v posledním tréninku udělali několik pozitivních kroků, ale máme před sebou ještě kus práce. To, co jsme zjistili v Evropě, v chladnějších testovacích podmínkách, se tady neprojevilo. Útok na čas jsem neprovedl, ale pozice ve výsledkové listině je stále mnohem nižší, než bych chtěl. Použil jsem jen závodní pneumatiky, ale stále máme na čem pracovat. Závodili jsme tu na konci loňského roku a momentálně se necítím tak dobře jako tehdy. Ráno jsem byl rychlejší než odpoledne, kdy to bylo trochu sevřenější, a dával jsem si pozor, abych neudělal příliš mnoho chyb. Ve WorldSBK a WorldSSP jsme viděli hodně pádů. Takže jsem si chtěl v některých ohledech nechat svůj prach v suchu, ale neměl jsem pocit, že závod vyhraju. Přesto jsem byl v roce 2020 v testech patnáctý a pak jsem vyhrál závod, takže to může být dobré znamení“
 


Další články sekce WSBK