KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 20. března do 26. března 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Představení Aruba.it Racing - Ducati

Foto: Ducati
Představení Aruba.it Racing - Ducati
23.01.2023
 

Továrna Ducati oficiálně představila svůj letošní Aruba.it Racing – Ducati Team.


Nádherné zasněžené Alpy v Madonně di Campiglio se staly kulisou pro velkolepou prezentaci dvou týmů, které v loňském roce vyhrály všechno ve dvou čampionátech mistrovství světa motocyklů. Na jedné straně tým Aruba.it Racing - Ducati, který dominoval ve WorldSBK s Álvarem Bautistou, na straně druhé tým Ducati Lenovo, který triumfoval v MotoGP s Francescem Bagnaiem. Sezona 2023 přinese vzrušující výzvy také pro týmové kolegy šampionů, Michaela Rinaldiho s Ducati Panigale V4R a Eneu Bastianiniho s Ducati Desmosedici GP.
Během odhalení čtyř motocyklů, které se konalo v Pala Campiglio, bylo zaplněné hlediště autorit, sponzorů a hostů svědkem také překvapení v podobě čísla 1 na obou motocyklech. Oba šampioni totiž pojedou v příští sezoně Moto GP a WorldSBK s číslem 1 na své Ducati.
Čas oslav pro tým Aruba.it Racing - Ducati však již skončil. Jezdci a zaměstnanci zítra ráno opustí Madonnu di Campiglio a vydají se na cestu do Jerez della Frontera, kde ve středu začnou první testy sezony 2023, po nichž budou následovat testy v Portimau naplánované na 31. ledna a 1. února. První závodní víkend (kterému budou předcházet další dva dny testování) je naplánován na 24.-26. února na australském okruhu Phillip Island.

Alvaro Bautista
„Máme před sebou novou výzvu. Po fantastické sezóně, v níž jsme s Ducati zvítězili jak v Superbike, tak v MotoGP, bude rok 2023 nevyhnutelně náročný. Závodění s číslem 1 totiž znamená, že náš cíl může být jen jeden: vyhrát. Budeme pod velkým tlakem, ale zároveň budeme muset zachovat klid, snažit se pracovat s vysokou koncentrací, ale také s klidem. Budeme mít novou motorku, a i když se nebude extrémně lišit od té z roku 2022, práce, kterou budeme moci udělat před prvním závodem, je klíčová. Musíme vyřešit všechny detaily, které nám umožní dosáhnout co nejlepšího výkonu.
Rád bych také adresoval myšlenku všem Ducatistům, jsem velmi hrdý na všechny naše fanoušky, kteří nás v minulé sezóně sledovali, a doufám, že díky výsledku, kterého jsme dosáhli, nás v roce 2023 bude na okruzích po celém světě podporovat ještě více z nich. Jsem Ducatista a cítím se šťastný, že mohu hájit barvy týmu Aruba.it Racing - Ducati.“


Michael Ruben Rinaldi
„Do tohoto nového dobrodružství se pouštím s velkým nadšením. Společně s mým týmem jsme v posledních dvou letech vždy udělali pokrok a podařilo se nám zlepšit naše výsledky. Jako tým jsme v loňské sezóně získali tři tituly, což znamená, že náš balík je velmi silný. Během zimy jsme analyzovali body, na které se musíme zaměřit, abychom se zlepšili a byli konkurenceschopní v boji o titul. V posledních týdnech jsem hodně pracoval a budu v tom s velkým nasazením pokračovat, protože chci být vždy schopen vyjádřit svůj maximální potenciál. Čeká mě spousta nových věcí, a to i na motorce, takže se nemohu dočkat, až začnu. Chtěl bych poděkovat společnosti Aruba a Ducati za příležitost jezdit na této krásné Panigale V4 R a být součástí tak ambiciózního týmu.“
 


Další články sekce WSBK