KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 5. prosince do 11. prosince 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Razgatlıoğlu vyhrál zkrácený první závod

Foto: Yamaha
Razgatlıoğlu vyhrál zkrácený první závod
09.10.2022
 

Toprak Razgatlıoğlu z týmu Pata Yamaha with Brixx WorldSBK na portugalském okruhu Algarve International Circuit dominantně zvítězil v 1. závodě devátého kola mistrovství světa superbiků 2022.


V dalším rekordním Superpole dosáhl Razgatlıoğlu na druhé místo a Andrea Locatelli vyrovnal nejlepší výsledek kariéry, tedy čtvrté místo. Poté, co byl 1. závod odložen a následně zkrácen na 14 kol kvůli incidentu ve WorldSSP300, jel obhájce titulu mistra světa WorldSBK závod jako z učebnice, když v úvodních kolech sledoval a pozoroval Jonathana Reu a v 5. kole jezdce Kawasaki předjel v 1. zatáčce. Ve 3. kole také zajel nové nejrychlejší kolo závodu s hodnotou 1'40,328.
Locatelliho hektický start odsunul na 7. pozici a zdržel Scotta Reddinga, ale italský jezdec se za zády jezdce BMW uzamkl a ve 4. kole si vyjel 6. pozici. Jak se tempo na čele zvyšovalo, "Loka" ztratil čelní skupinu, ale s pomocí svého týmu číslo 55 doufá, že v neděli bude schopen udělat další krok.

Toprak Razgatlıoğlu
„Mám rád tento okruh a tento víkend začínáme velmi silně - také díky mému týmu, protože mám pocit, že motorka je perfektní. Dokázali jsme jet dobře a dojet vpředu Dnes jsme vyhráli, ale nejsme úplně šťastní, protože jsme dnes měli velký pád ve WorldSSP300 a teď čekáme na dobré zprávy o Victoru Steemanovi.“

Andrea Locatelli
„Nakonec to není nejlepší výsledek, který bych chtěl dosáhnout, ale byl to dobrý závod a rytmus byl ve srovnání se včerejškem mnohem lepší. Můj rytmus byl rychlý - ale musíme pracovat na zítřek a připravit motorku, abychom našli něco, co bude trochu rychlejší, zejména v první části závodu, to je důležité pro boj o dobré umístění. Celkově jsem spokojený s tím, jak to jde, protože jezdíme rychle v každém tréninku - to je dobrý bod pro mě i pro můj tým. Stejně jako všichni v týmu doufám v pozitivní zprávy ohledně Victora Steemana.“
 


Další články sekce WSBK