KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 25. října do 31. října 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Razgatlıoglu přišel o triple crown

Foto: Yamaha
Razgatlıoglu přišel o triple crown
07.09.2021
 

Perfektní víkend pro Pata Yamaha s Brixx WorldSBK navzdory kontroverzní penalizaci.


Jezdec týmu Pata Yamaha s Brixx WorldSBK Toprak Razgatlıoğlu dosáhl na na okruhu Magny Cours "triple crown", když v osmém kole Mistrovství světa superbiků projel cílem jako první ve všech třech závodech. Po formálním protestu konkurenčního týmu k stewardům FIM byl však Razgatlıoğlu shledán, že v posledním kole dopoledního Superpole Race překročil limity trati, a proto mu byla později během dne udělena penalizace jednoho místa v závěrečné klasifikaci druhého závodu.
Fanoušci WorldSBK byli svědky dvou vynikajících soubojů jak v Superpole Race, tak ve druhém závodě, kdy se Razgatlıoğlu a jeho hlavní soupeř v šampionátu Jonathan Rea utkali v neuvěřitelné ukázce talentu motocyklových závodů. V neděli dopoledne se pronásledovali až do poslední zatáčky sprintu na 10 kol - Rea se ujal vedení v šikaně Imola, na což Razgatlıoğlu zareagoval a vzal si ho zpět v 15. zatáčce těsně před poslední zatáčkou. Odpolední závod se nesl v podobném duchu, protože se oba jezdci přetlačovali až do posledních fází. Razgatlıoğlu se ujal vedení v 11. kole a během několika závěrečných kol se mu podařilo odskočit, nasadit strhující tempo a získat dominantní vítězství s téměř třísekundovým náskokem před Reou.
Pro týmového kolegu Andreu Locatelliho bylo nedělní závodění o něco méně složité, ale stále vyžadovalo obrovskou dávku rychlosti a odhodlání. Poté, co v sobotu v prvním závodě slavil své třetí pódium v sezoně, obsadil jezdec s číslem 55 dvě krásná čtvrtá místa a posunul se na celkovou čtvrtou pozici v hodnocení šampionátu jezdců, což je v této fázi jeho nováčkovské sezony velkolepý úspěch.
Tým Pata Yamaha with Brixx WorldSBK se těší, že v příštím kole od 17. do 19. září, kdy na okruhu Barcelona-Catalunya začíná první ze tří závodních víkendů v řadě, bude opět bojovat o vítězství.

Toprak Razgatlıoğlu
„Pro mě to byl neuvěřitelný víkend, protože to byl můj sen - získat tři vítězství během jednoho víkendu, a jsem opravdu šťastný. Dobře, někdo jiný rozhodl, že jsme nevyhráli Superpole Race, ale pro mě jsem vyhrál závod a tenhle boj si moc užívám. Udělali jsme vše, co bylo v našich silách, takže také velký dík mému týmu, protože odvedl neuvěřitelnou práci. Každý závod zlepšují moji motorku, a také každý závod bojujeme o vítězství. Na šampionát se nedívám, protože se vždy soustředím každý závod na vítězství a na dobré body, a také tento závod se snažím jen vyhrát. Nakonec jsme opět dosáhli skvělého vítězství ve druhém závodě a jsem dnes opravdu šťastný.“

Andrea Locatelli
„Byl to pro mě dnes fantastický závod, protože jsem potřeboval tlačit až do konce, a protože mne tlačili zezadu. Během víkendu jsme jezdili velmi rychle, včera jsem získal pódium a pokaždé jsem se držel v první čtyřce, to je opravdu dobré Dnes to nebylo snadné a v porovnání s ostatními jezdci je to stále moje první jízda na této trati, ale pracujeme opravdu dobře, neděláme chyby a myslím, že to je recept na dobré výsledky. Ve druhém závodě jsem Michaela neviděl poté, co jsem ho předjel v poslední zatáčce, něco jsem cítil, ale neviděl jsem, kdy se mě dotkl. Trochu jsme se dotkli, ale takové jsou závody a já jsem rád, že je vše v pořádku. Teď máme dobrou úroveň, ale musíme udělat něco víc, abychom se pokusili zůstat v čelní skupině. Zatím je to výborná sezona a já jsem teď v šampionátu na čtvrtém místě, což jsem si nikdy nemyslel, že by bylo možné“
 


Další články sekce WSBK