KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 24. ledna do 30. ledna 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Razgatlioglu mistrem světa WorldSBK

Text: jnyk, Zdroj: WorldSBK.com
Razgatlioglu mistrem světa WorldSBK
21.11.2021
 

Turecký závodník Toprak Razgatlioglu se stal novým mistrem světa šampionátu WorldSBK.


V rámci posledního závodního víkendu dokázal turecký závodník Toprak Razgatlioglu v sedle své tovární Yamahy uhájit své vedení v tabulce šampionátu a díky tomu vybojovat premiérový titul v šampionátu Mistrovství světa Superbiků.

Ve věku 25 let se Toprak stává třetím nejmladším mistrem světa WorldSBK, kdy před ním jsou pouze dvě jména – James Toseland a Troy Corser. Nově korunovaný mistr světa má aktuální kontrakt u Yamahy podepsaný do roku 2023, takže i v příští sezoně bude pokračovat ve stejném složení.

„Nejdříve bych chtěl poděkovat mé rodině a Kenanu Sofuoglovi, protože jsme jedna velká rodina. Také velký dík patří celému týmu, který po celou sezonu odváděl neuvěřitelnou práci. Někdy jsem spadl, někdy jsme měli dobré závody, ale konečně jsme dosáhli našeho cíle. Mám obrovskou radost. Je to velmi speciální den, protože tento titul věnuji mému tátovi. Byl to vždy můj sen. Bohužel zde již není, ale doufejme, že se na mne odněkud dívá. Jsme mistři světa, díky všem,“ řekl Toprak Razgatlioglu.


Další články sekce WSBK