KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 20. března do 26. března 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Rea a Lowes na Lombok přes Bali

Foto: Kawasaki
Rea a Lowes na Lombok přes Bali
02.03.2023
 

Jezdci týmu KRT Jonathan Rea a Alex Lowes se zúčastní propagační akce na indonéském ostrově Bali a poté se přesunou na ostrov Lombok, kde se na okruhu Mandalika International Street Circuit uskuteční druhé kolo šampionátu WorldSBK.


Indonéské kolo šampionátu WorldSBK se uskuteční ve dnech 3. až 5. března, jen jeden víkend po bohatém úvodním víkendu v Austrálii. V současné době je Rea celkově třetí, když v prvním závodě na Phillip Islandu obsadil druhé místo a překonal tak podmínky na zcela mokré trati. Po nečekaném sedmém a osmém místě v následujících dvou australských závodech se bude chtít na okruhu Mandalika vrátit na stupně vítězů. Rea si při svých předchozích návštěvách Mandaliky připsal dvě vítězství v závodech a další tři umístění na stupních vítězů.
Lowes má za sebou jedno silné umístění v závodě Superpole Race na čtvrtém místě na Phillip Islandu a dva nešťastné pády v delších závodech. Mandalika je jeho první šancí, jak se znovu dostat na stupně vítězů, a to při třetí návštěvě WorldSBK na působivém 4,310 km dlouhém okruhu na jižním pobřeží oblíbeného turistického ostrova Lombok.
Víkend v Indonésii začne dvěma volnými tréninky v pátek 3. března, poté FP3, kvalifikací Superpole a prvním závodem v sobotu 4. března. V neděli 5. března se pojede závod Superpole Race na deset kol a poté závěrečný druhý závod na plnou vzdálenost.

Jonathan Rea
„Je dobré zahájit sezónu 2023 na dvou okruzích, na kterých jsme skončili v předchozí sezóně. Kalendář Superbike je letos opravdu dobrý. Pokusíme se z toho vytěžit příští víkend na Lomboku nějaký dobrý bodový výsledek a těšíme se na porozumění roku celkově. Loni jsem se na Lomboku cítil dobře až do poslední části závodů, kdy jsem riskantní jízdou hodně přetěžoval předek. Očekávám, že na Lomboku budu silnější než loni. Pojedeme a pokusíme se o co nejlepší výsledek. Lombok pro nás bude větším měřítkem než Phillip Island, protože má spíše normální konstrukci okruhu - i když tam bude velké horko.“

Alex Lowes
„Mandalika byla loni naší nejhorší tratí a Phillip Island byl naší nejlepší tratí. Pro příští týden mám jediný cíl, a to užít si jízdu, protože si myslím, že to pro nás může být náročný víkend. Opravdu tvrdě jsme pracovali na zlepšení našeho balíku, ale vypadá to, že jsme se buď propadli dozadu, nebo všichni naši soupeři poskočili trochu dopředu. Máme na čem pracovat. Bude horko a bude to klouzat, což pro nás nejsou nejlepší podmínky. Od pátku budeme tvrdě pracovat, užívat si to a pokusíme se vybojovat tři dobré výsledky.“
 


Další články sekce WSBK