KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 5. června do 11. června 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Rea a Lowes připraveni na Assen

Foto: Kawasaki
Rea a Lowes připraveni na Assen
20.04.2023
 

Jonathan Rea a Alex Lowes znovu naplno rozjedou závodní sezónu WorldSBK 2023 týmu KRT ve dnech 21. až 23. dubna na klasickém okruhu TT v nizozemském Assenu.


Šampionát WorldSBK zahájí svůj první evropský závodní víkend sezony v Assenu, který se nachází na severu Nizozemska, po sedmitýdenní přestávce od předchozího podniku v indonéském Mandalika. Šestinásobný šampion WorldSBK Jonathan Rea považuje Assen za nejúspěšnější okruh své dlouhé a rekordní kariéry. Získal zde 17 ze svých celkem 118 vítězství v závodech WorldSBK, přičemž tím posledním bylo dvojnásobné vítězství v roce 2022 na továrním stroji Kawasaki Ninja ZX-10RR.
Alex Lowes v minulosti na unikátním 4,542 km dlouhém Assenu získal pódium a je stejným fanouškem tohoto jedinečného okruhu jako jeho kolegové. Po dvou nedávných úspěšných soukromých testech se svým týmovým kolegou na okruzích Motorland Aragon a Barcelona-Catalunya chce ke svému třetímu místu z posledního závodu v Mandlika přidat další stupně vítězů.
V celkovém pořadí WorldSBK 2023 je Rea šestý a Lowes dvanáctý, přičemž každý z jezdců získal jedno pódiové umístění.
Povětrnostní podmínky se v Assenu mohou velmi často měnit, ale oba jezdci týmu KRT budou doufat v trvalé suché podmínky. Tento výsledek by jim měl umožnit co nejlépe využít informace získané při dvou nedávných testech, protože pokračují v hledání optimálního nastavení pro nejnovější homologaci modelu Ninja ZX-10RR.
Akce na trati začíná v Assenu v pátek 21. dubna. Jako vždy se během víkendu uskuteční tři závody WorldSBK, přičemž v neděli dopoledne se pojede "sprintový" závod Tissot Superpole na deset kol, který doplní dva závody na plnou vzdálenost 18 kol - jeden v sobotu a druhý v neděli.

Jonathan Rea
„Je vzrušující znovu závodit, protože od Indonésie to bylo jako věčnost. Svým způsobem je to dobrý reset po náročném začátku roku. Máme za sebou dva opravdu solidní testy na Motorlandu a v Barceloně. Assen je pro nás skvělou tratí pro restart sezony. Je to okruh, na kterém jsme v minulosti zaznamenali úspěchy, je to domácí kolo pro Kawasaki Motors Europe. Je zde také hodně fanoušků z Velké Británie a holandští fanoušci jsou neuvěřitelní. Nejlepší momenty při dojezdových kolech jsou v Assenu, když se objede poslední sektor do šikany GT, když jsou tribuny plné. Tehdy je to vždycky opravdu skvělý pocit být na okruhu. Plán bude takový, že v FP1 začneme silně a s dobrým rytmem, budeme pracovat na našem závodním nastavení a připravíme se. Cílem je samozřejmě dostat se na stupně vítězů.“

Alex Lowes
„Těším se, až se v Assenu vrátím k závodění. Od posledního závodního víkendu v Indonésii jsme absolvovali několik testů, na Motorland Aragonu a v Barceloně, a věřím, že jsme trochu zlepšili nastavení motocyklu. Assen je trať, kterou mám osobně velmi rád. Motorka by tam měla fungovat dobře a mým cílem je bojovat o stupně vítězů. Atmosféra a fanoušci jsou tam také skvělí, takže se na první letošní evropský podnik těším.“
 


Další články sekce WSBK