KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 30. listopadu do 6. prosince 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Rea: Konec kariéry nevylučuji

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Kawasaki
Rea: Konec kariéry nevylučuji
10.01.2020
 

Britský závodník Jonathan Rea připustil i variantu, že na konci sezony 2020 ukončí svoji závodnickou kariéru.


Britský závodník Jonathan Rea má svoji aktuální smlouvu s továrním týmem Kawasaki Racing platnou do konce sezony 2020. Co bude následovat po této sezoně je zatím stále jedním velkým otazníkem.

Několikanásobný mistr světa Superbiků již několikrát avizoval, že konec jeho kariéry se blíží, nicméně o konkrétním termínu zatím nehovořil. Nyní Rea prohlásil, že rozhodně nepotřebuje závodit do konce svého života, ale zároveň přiznal, že o definitivním odchodu ještě rozhodnutý není.

„Rozhodně nepotřebuji závodění po celý zbytek mého života. Finančně jsem zajištěný a vedle motorsportu mám pěkný život. Užívám si čas na motorce i závody, ale mé pokračování bude závislé na tom, co má Kawasaki v plánu pro rok 2021. Poté můžu začít přemýšlet nad tím, zda pro mne bude u továrny i po ukončení kariéry nějaké místo. Kdybych musel každý den sedět na gauči vedle mé manželky, asi bychom se brzdy rozvedli. Uvidíme, ale myslím si, že po ukončení kariéry budu potřebovat alespoň rok volna a poté se rozhodnu, kam se bude ubírat moje budoucnost,“ řekl Jonathan Rea.


Další články sekce WSBK