KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 5. dubna do 11. dubna 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Rea: Správný čas na změnu

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Kawasaki
Rea: Správný čas na změnu
11.01.2018
 

Beritský závodník Jonathan Rea připouští, že pokud chce zkusit štěstí v MotoGP, bude rok 2019 tou nejvhodnější dobou na možnou změnu.

Jedním z velkých témat roku 2018 bude i možný přestup současného krále superbikového šampionátu – Brita Jonathana Rey do královské kubatury MotoGP pro rok 2019. I když Rea tuto variantu dříve vylučoval, nyní přiznává, že by již potřeboval novou výzvu, čímž by po neustálém vyhrávání ve WSBK kubatura MotoGP jistě byla.
 
Zároveň Rea prozradil, že svoji aktivní závodnickou kariéru plánuje zatím do roku 2020, pak by se chtěl odebrat do závodnického důchodu a věnovat se rodině. I proto se jeví jako jeho možný přestup do MotoGP v roce 2019 jako velmi reálný.
 
„Je sice pravdou, že aktuálně si nedovedu představit, že bych závodil pro jinou továrnu než Kawasaki. Je ale pravdou, že možná budu po skončení letošní sezony potřebovat nějakou novou výzvu, čímž by změna šampionátu bezpochyby byla. Myslím si, že letošní sezona bude pro mého manažera určitě zajímavá, s nějakými lidmi z MotoGP jsem již delší dobu v kontaktu. Superbikový život se mi líbí, dostávám peníze za to, že závodním a vyhrávám. Máme v sezoně třináct závodních víkendů, v MotoGP jich mají osmnáct. Na druhou stranu jsem ale na vrcholu mé kariéry, takže je možná ten pravý čas vyzkoušet ještě něco nového,“ řekl Jonathan Rea.

Další články sekce WSBK