KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 5. prosince do 11. prosince 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Rea zaznamenal další ztrátu v boji o titul

Foto: Kawasaki
Rea zaznamenal další ztrátu v boji o titul
11.10.2022
 

Jonathan Rea získal v závěrečných závodech WorldSBK na Autodromo Internacional do Algarve dvě třetí místa, zatímco jeho týmový kolega Alex Lowes přidal v neděli čtvrté a páté místo.


Okruh Autodromo Internacional do Algarve se opět postaral o skvělou zábavu pro fanoušky a velkou výzvu pro jezdce, když se poslední dva závody víkendu ukázaly jako napínavé.V nedělním dopoledním závodě Superpole Race Jonathan Rea a Alex Lowes od začátku tvrdě tlačili. Rea dokonce ve čtvrtém kole vytvořil nový rekord kola 1'40,135, když se dotáhl na vedoucí duo Toprak Razgatlioglu a Alvaro Bautista. Rea nakonec skončil třetí a Lowes těsně čtvrtý ve sprintu na deset kol.
Ve druhém závodě byl Rea odhodlán nenechat si utéct vedoucího Topraka Razgatlioglua a předjel ho v prvním kole v ostrém sjezdu. Rea se pak snažil vést závod a kontrolovat tempo, aby šetřil pneumatiky pro důležitá závěrečná kola. Razgatlioglu i pozdější vítěz závodu Alvaro Bautista ho předjeli a on se nedokázal udržet v těsném souboji o vítězství a potřetí v závodech v Portimau skončil na třetím místě.
Lowes po uspokojivém výkonu v ranním závodě Superpole Race předvedl další silnou jízdu. Jel na čtvrtém místě, dokud ho ve druhém závodě nepředjel Michael Ruben Rinaldi. Ke konci závodu se na svého soupeře dotáhl, ale ne natolik, aby se znovu dostal na čtvrté místo.

Jonathan Rea
„Dnes jsem byl opravdu na hranici svých možností. Ve druhém závodě, když jsem byl vepředu, jsem se snažil trochu zvolnit, abych zvládl pneumatiky a tolik neriskoval. Ale když mě Alvaro předjel a šel dopředu, jeho tempo bylo rychlé. Viděl jsem také práci Topraka, který se snažil trochu narušit Alvarovo tempo. To mě právě udržovalo v boji, ale jakmile získal volný prostor, byl pryč. Pak jsem si říkal, že bych se pokusil Topraka dojet, takže jsem udržoval svůj rytmus, ale nestačilo to. V 14. zatáčce jsem opravdu bojoval, dostával jsem se za něj a kolem něj, a když byla pneumatika opotřebovaná, bylo to ještě horší. Nelituji, udělal jsem, co bylo v mých silách, a jen mě dnes porazili lepší kluci. Byl jsem frustrovaný, že jsem tak daleko vzadu, ale taková je naše realita.“

Alex Lowes
„Dnes to bylo dobré. Od ranního warm-upu jsem udělal drobnou změnu s předními vidlicemi a cítil jsem se dobře. V Superpole Race jsem se vracel k Jonathanovi a skutečně jsem se pak cítil o něco silnější než on. Ve druhém závodě jsem nechal motorku stejnou, ale s plnou nádrž se mi zamykal předek, takže mě to na pět nebo šest kol vyřadilo. To mi nedovolilo jet s kluky vpředu. Od poloviny závodu jsem měl stejné tempo, jako Jonathan ve druhé části závodu. Kromě toho musím být spokojený. Tlačil jsem až do konce, doháněl jsem Rinaldiho, a to bylo maximum, co jsem mohl udělat. Na motorce se cítím dobře, jen se musíme snažit dál zlepšovat.“
 


Další články sekce WSBK