KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 5. prosince do 11. prosince 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Rea získal dvousté pódium s Kawasaki

Foto: Kawasaki
Rea získal dvousté pódium s Kawasaki
15.11.2022
 

Ve druhém dlouhém závodě v Indonésii dojel Jonathan Rea třetí a zajistil si tak dvousté pódium na motocyklu Kawasaki.


Jonathan Rea během předposledního kola šampionátu WorldSBK zkompletoval hattrick v podobě druhého a třetího místa v nedělních závodech WorldSBK na okruhu Pertamina Mandalika International Street Circuit. Alex Lowes byl v závěrečných závodech předposledního kola roku sedmý a poté devátý.
Rea v neděli dopoledne obsadil druhé místo v závodě Superpole na deset kol a cítil, že to bude jeho nejlepší šance na vítězství na tomto okruhu v tak horkých podmínkách. Od vítěze závodu Topraka Razgatlioglua ho dělilo pouhých 0,586 sekundy. Ve druhém závodě se Rea v jednu chvíli blížil k boji o vítězství, ale poté, co jeho pneumatiky vydaly ze sebe to nejlepší, se nedokázal posunout dostatečně dopředu, aby mohl vyzvat soupeře. Přesto se zapsal do historie, když si zajistil své 200. umístění na stupních vítězů na Kawasaki. Celkem tak zaznamenal 242 pódií ve WorldSBK.
Lowes byl v závodě Superpole sedmý a ve snaze zlepšit své vyhlídky ve druhém závodě provedl na svém stroji malou změnu nastavení. Ta však nepřinesla očekávaný užitek a Alex skončil devátý.

Jonathan Rea
„Oproti včerejšku jsme se výrazně zlepšili a byli jsme o něco konkurenceschopnější. Kromě Superpole jsem měl celý víkend pocit, že jsme daleko, takže včera jsem byl rád, že jsem se dostal na stupně vítězů. Dnes jsem měl pocit, že jsme udělali velký krok s nastavením motorky. Kluci v boxu opravdu tvrdě pracovali. Vrátili jsme se k nastavení, které jsme měli v pátek ráno. Dráha se dnes "pogumovala" mnohem lépe. V závodě Superpole jsem viděl svou šanci, protože se jede na krátké trati. Než se opotřebují, může naše motorka využít potenciál nových pneumatik. Byl jsem docela přesvědčený, že můžu bojovat až do konce, ale prostě to nestačilo. Toprak měl prostě o něco víc. Ve druhém závodě jsem dobře odstartoval a dokázal jsem na začátku nasadit dobré tempo. Udělal jsem několik chyb a odpadl z vedoucí skupiny, ale pak jsem je zase dojel, až mi došla přilnavost. Bylo už jen na čase dovézt motorku domů, abych si dojel pro stupně vítězů.“

Alex Lowes
„Po závodě Superpole jsme provedli malou změnu a nenašli jsme žádný přínos. Opravdu jsem bojoval s jistotou a zatáčením s přední částí motocyklu, zejména ve druhém sektoru. Do posledního kola jsem dal všechno, ale tento víkend jsme nebyli v tempu. Dobré je, že na Phillip Island si musíme počkat jen pár dní. Děkuji celému týmu - ať rok zakončíme silně.“
 


Další články sekce WSBK