KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 2. srpna do 8. srpna 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Redding: Letos chci vyhrávat

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Ducati
Redding: Letos chci vyhrávat
26.07.2020
 

Britský závodník má pro letošní restartovanou sezonu WSBK jediný cíl - vyhrávat.


Již příští týden se znovu roztáčí kola šampionátu Mistrovství světa Superbiků, kdy první závodní víkend jezdce a týmy čeká na jihošpanělském okruhu Jerez de la Frontera. S ohledem na výrazně kratší sezonu bude mít i letošní boj o mistrovský titul rozdílný charakter.

Toho si je vědom i britský závodník Scott Redding, jenž v letošní sezoně startuje v barvách továrního týmu italské Ducati. Jak nyní Scott prozradil v jednom z rozhovorů, jeho jasným cílem je boj o titul.

„Chci vyhrávat, a to je i důvod, proč jsem v minulosti šel do BSB. Nyní jsem s tím stejným cílem přišel do WSBK a chci dokázat, že i zde mohu vyhrávat. Ještě před rokem by mi nikdo nevěřil, že bych na Phillip Islandu mohl bojovat o vítězství. Bautista je skvělý jezdec, ale na Ducati nedokázal titul vyhrát a já bych to chtěl nyní překonat. Když jsem byl v MotoGP, spousta lidí mne podceňovala. Já ale stále doufám, že jednoho dne se do MotoGP vrátím a budu mít tým i motorku, se kterou budu moci bojovat o titul. Tam se ale musím teprve dopracovat,“ řekl Scott Redding.


Další články sekce WSBK