KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 11. října do 17. října 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Redding přestupuje k BMW

Foto: BMW Motorrad Motorsport
Redding přestupuje k BMW
20.08.2021
 

Scott Redding se v roce 2022 stane novým členem rodiny BMW Motorrad Motorsport.


BMW Motorrad Motorsport vítá nového člena rodiny pro šampionát FIM Superbike 2022. 28letý Brit Scott Redding bude v nadcházející sezoně závodit na BMW M 1000 RR za tým BMW Motorrad WorldSBK.
Redding působí v různých třídách Mistrovství světa od roku 2008, včetně pětiletého závodění v MotoGP. V roce 2019 závodil jednu sezonu v britském šampionátu superbiků (BSB) a zajistil si titul. Pro sezonu 2020 přestoupil do Mistrovství světa superbiků, v němž přesvědčuje silnými výkony.
V sezoně 2022 bude Redding závodit v týmu BMW Motorrad WorldSBK jako týmový kolega Nizozemce Michaela van der Marka. Kromě toho v současné době probíhají jednání mezi BMW Motorrad Motorsport a Tomem Sykesem (GBR) o prodloužení smlouvy na sezonu 2022 World Superbike. V souladu s tím budou všechny další změny oznámeny později.

Marc Bongers, ředitel BMW Motorrad Motorsport
„Jsme velmi rádi, že můžeme Scotta přivítat v naší rodině WorldSBK. V posledních letech prokázal, že skvěle zvládl přechod z GP přes BSB do WorldSBK a stal se jedním z nejlepších jezdců. Jsme proto přesvědčeni, že Scott je se svým bojovným duchem a absolutní vůlí po vítězství, dokonalou novou posilou týmu BMW Motorrad WorldSBK a další posilou celého našeho projektu WorldSBK. Srdečně Scotta vítáme a těšíme se na výbornou spolupráci.“

Shaun Muir, šéf týmu BMW Motorrad WorldSBK
„Scottovu kariéru sledujeme již řadu let a jsme rádi, že se nyní stane součástí našeho týmu. Jeho úspěchy mluví samy za sebe a je skvělé, že své schopnosti a zkušenosti v budoucnu přinese do týmu BMW Motorrad WorldSBK. Jeho získáním do týmu BMW Motorrad Motorsport znovu podtrhuje obrovský význam projektu WorldSBK a cíl etablovat se na samém vrcholu.“
 


Další články sekce WSBK