KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 18. ledna do 24. ledna 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Riba: S Reou máme skvělý vztah

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Kawasaki
Riba: S Reou máme skvělý vztah
03.01.2021
 

Šéfmechanik Jonathana Rey je přesvědčen o tom, že dobrý vztah jezdce a šéfmechanika je základem úspěchu.


Od roku 2012 patří japonská továrna Kawasaki mezi nejúspěšnější v šampionátu Mistrovství světa Superbiků. Tuto etapu začal společně s japonskou továrnou psát britský závodník Tom Sykes v roce 2013, poté nastoupil do hlavní role v roce 2015 irský jezdec Jonathan Rea.

A právě od této chvíle drží Rea společně s týmem Kawasaki jasnou nadvládu v závodech WSBK. K spolupráci s tímto závodníkem se nyní vyjádřil jeho šéfmechanik Pere Riba, jenž vyzdvihuje Reův obrovský přínos.

„S Jonathanem máme skvělý vztah. Moc dobře ví, že když ho kritizuji, tak jen proto, aby se zlepšil. On je neustále otevřený jakýmkoliv připomínkám a neustále se zlepšuje, dle mého názoru to přesně takto má fungovat. Jonathan je mistr a bůh WSBK, ale to neznamená, že nedělá chyby – ani bůh není perfektní. Já osobně jsem přesvědčen o tom, že vztah jezdce s jeho týmem je základním předpokladem úspěchu. Sám jsem kdysi závodil a vím, jak je nutné týmu předat potřebné informace, protože oni sice vidí data, ale nemají pocit, ty má pouze jezdec,“ řekl Pere Riba.


Další články sekce WSBK