KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 1. března do 7. března 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Sandro Cortese: mohl jsem být na vozíku

Foto: Dorna WorldSBK Organization
Sandro Cortese: mohl jsem být na vozíku
22.02.2021
 

Němec Sandro Cortese hovoří na téma svého náročného závěru loňského roku.


Při víkendu WorldSBK v portugalském Portimau německý závodník Sandro Cortese těžce havaroval. S mnohačetným zraněním skončil na dlouhou dobu upoután na nemocniční lůžko. Náročná rekonvalescence následně přivedla bývalého Mistra světa Moto3 a WorldSSP opět na myšlenky vrátit se k závodění. Všechna místa pro sezonu 2021 jsou však již ve všech světových šampionátech téměř obsazená, přesto Cortese plánuje svou další kariéru.

Sandro Cortese
„Měl jsem těžký konec minulého roku, a také začátku tohoto roku, po mnoha měsících zotavování a rehabilitací. Nemohl jsem hodně sportovat, ale nyní mohu znovu stále více a více trénovat. Stále potřebuji další operaci, aby mi vyndal zpevňující destičku, proběhne možná v dubnu. V prosinci jsem byl na kontrole a všechno vypadá dobře, ale nebyl jsem ještě 100% uzdraven. Lékaři řekli, že se musím vrátit koncem února nebo začátkem března, a poté se můžeme domluvit na operaci pro odstranění destičky. Deska není bolestivá, ale v některých polohách to je nepříjemné.
Letos bude velmi těžké závodit, všechna dobrá místa jsou obsazena. Nyní se soustředím na své úplné uzdravení a uvidím, co přinese budoucnost. Jsem velmi vděčný za to, že jsem stále naživu, že normálně chodím a znovu si užívám život. Samozřejmě mi opravdu chybí závodění a přál bych si, aby se všechno stalo jinak, ale když máte tak těžké období a velkou nehodu, jste vděční za to, že jste zase normální. Byl jsem velmi blízko tomu, abych byl na invalidním vozíku. Uvědomil jsem si, že mne to přimělo zapomenout na jiné věci.
Mým přáním je skočit zpět na motorku s konkurenčním týmem. Je mi 31 let, nejsem příliš starý na závodění, takže pokud se vrátím s konkurenceschopným týmem s konkurenceschopnou technikou, pak ano. Nejsem typ jezdce, který by jen ‚byl tam' v paddocku. Pokud se vrátím, pak chci být vpředu a bojovat o nejvyšší pozice. Závodění je velmi rychlé, jednu minutu nemáte nic a pak další minutu dostanete šanci, kterou jste nečekali. Mým cílem je znovu získat 100% kondici a pokud se naskytne příležitost, využiji ji.“

 


Další články sekce WSBK