KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 20. března do 26. března 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Senzační Superpole Race pro Yamahu

Foto: Yamaha
Senzační Superpole Race pro Yamahu
06.03.2023
 

Toprak Razgatlioglu a Andrea Locatelli si v neděli na okruhu Mandalika, v závěrečný den druhého kola mistrovství světa FIM Superbike v Indonésii, doletěli pro své vůbec první týmové body za double v Superpole Race.


V hektické neděli poznamenané incidenty a červenými vlajkami závodili oba jezdci týmu Pata Yamaha Prometeon WorldSBK v první skupině a vyhnuli se problémům jak v Superpole Race, tak v 2. závodě, čímž dokončili skvělou sadu indonéských výsledků.
Razgatlıoğlu a Locatelli měli v neděli odpoledne třetí šanci pokusit se o další dvojité pódium v 2. závodě poté, co dvojice ovládla zkrácený osmikolový závod Superpole Race a zajistila si první i druhé místo. Z předních jezdců měl pouze Michael Ruben Rinaldi zbývající novou, nepoužitou zadní pneumatiku Pirelli pro restartovaný závod na 14 kol, v němž se jezdec Ducati ujal brzkého vedení. Jezdec Yamahy s číslem 54 se na použitých pneumatikách držel, dokud ho nepředjel pozdější vítěz závodu Alvaro Bautista (Ducati), ale turecké eso tvrdě tlačilo, aby se udrželo v první trojici, a v posledním kole dokázalo Rinaldiho dotlačit k chybě a pod šachovnicovou vlajkou obsadilo zasloužené druhé místo.
Pro Locatelliho byl příběhem dne jeho ranní výkon v závodě Superpole Race. Zatímco Razgatlıoğlu vedl, "Loka" při restartu ztratil a v prvních kolech se propadl až na pátou pozici, než se usadil ve skvělém závodním tempu až do konce. V posledních dvou kolech zůstal pod tlakem Alexe Lowese z Kawasaki klidný a získal své druhé pódium tohoto víkendu. Navzdory obtížnějšímu druhému závodu si v něm italský jezdec připsal solidní páté místo a se 70 body se drží na třetím místě v šampionátu, pouhých pět bodů za svým týmovým kolegou a 21 bodů před dalším jezdcem.
Po návratu do Evropy absolvuje tým Pata Yamaha Prometeon WorldSBK ve dnech 30.-31. března dvoudenní test v Barceloně a poté se ve dnech 21.-23. dubna představí soupeřům v Assenu, kde se uskuteční první evropské kolo sezony 2023.

Toprak Razgatlıoğlu
„Tento víkend pro mě nebyl tak jednoduchý, protože jsem nezačal dobře. Snažíme se najít nejlepší nastavení, ale v posledním závodě mám pocit, že je motorka mnohem lepší než včera. V závodě Superpole Race se prostě snažím jet co nejlépe a nakonec vyhrát - v této sezóně beru první vítězství v Mandalika Soustředil jsem se na druhý závod, protože byl důležitý pro body - jen jsem měl trochu smůlu s červenou vlajkou. Kdyby nebylo červené vlajky, možná bych opět vyhrál, protože už jsem viděl, jak Rinaldimu začíná padat pneumatika. Někdy pochopíte limit, říkáte si - tahle pozice je dobrá - ale někdy máte šanci bojovat. Dnes jsem pochopil, že Bautista byl na konci druhého závodu po restartu silný, snažil jsem se ho dojet, ale nešlo to. Nakonec jsme skončili na stupních vítězů a já jsem šťastný. Budeme dál bojovat o stupně vítězů a o vítězství - letos jsou všichni jezdci opravdu silní, ale máme před sebou ještě hodně závodů.“

Andrea Locatelli
„Byl to další skvělý víkend, protože jsme nakonec byli dvakrát na stupních vítězů. Bohužel jsme ve 2. závodě přišli o další příležitost kvůli červené vlajce, restartoval jsem dál vzadu poté, co jsem šel do šířky ve 12. zatáčce, ale celkově jsem opravdu spokojený, protože jsme jezdili rychle. V kvalifikaci i v závodech jsme ukázali naši rychlost a dosáhli jsme spousty dobrých výsledků, takže si myslím, že můžeme být hrdí. Během víkendu jsme jako tým pracovali opravdu dobře a můj tým mi dal dobrou motorku, abych mohl dál tlačit a zůstat vpředu, bez chyb, takže jsme spokojení Do budoucna se musíme pokusit ještě trochu zlepšit a musím se něco naučit z tohoto víkendu a také z Phillip Islandu. Je to teprve druhý víkend, ale začali jsme opravdu dobře, takže uvidíme, co se stane v průběhu sezony, ale určitě jsme připraveni znovu bojovat.“
 


Další články sekce WSBK