KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 5. prosince do 11. prosince 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Smrž Racing po posledním závodě sezony

Tisková zpráva týmu Accolade Smrz Racing
Smrž Racing po posledním závodě sezony
09.10.2022
 

Yeray Saiz Marquez bojoval ve druhém závodě s přední skupinkou a skončil 12. José Luis Perez Gonzalez do závodu nenastoupil po sobotním pádu.


Druhý závod kategorie World Supersport 300 v portugalském Portimau zakončil dnes odpoledne napínavou sezónu 2022 této prestižní kategorie. Trati v Portimau se přezdívá „horská dráha“, a takový byl i víkend českého týmu Accolade Smrz Racing. Začal velkým úspěchem, po kterém následovala smůla, když José Luis Perez Gonzalez v prvním závodě upadnul a způsobil si zranění prstů, které mu neumožnilo startovat v nedělním druhém závodě. Yeray Saiz Marquez naopak překvapil skvělým výkonem v průběhu celého víkendu. Ve druhém závodě vybojoval 12. místo a připsal si tak na své konto další světové body. Tým nyní čeká zimní pauza a intenzivní příprava na další sezónu.

Jakub Smrž (manažer týmu):
„Yeray předvedl perfektní závod. Ve skupině to ještě úplně neustál, protože mu chybí zkušenosti v soubojích, ale každopádně předvedl skvělý výkon a udělal velký pokrok oproti minulým závodům. Ukázal, že má talent a patří do přední skupiny. José měl smůlu. Připravili jsme mu na dnešek novou motorku, ale ve warm-upu měl opět pád a zdravotní stav mu neumožnil startovat. Byl to špatný víkend pro všechny, protože se stala velká nehoda. José měl dobře našlápnuto na pódiové umístění, a nakonec z toho byla dvakrát nula. Yeray nám sice udělal radost, ale vše bylo ve stínu nehody Victora Steemana. Přeji mu hodně sil a věřím, že se vše v dobré obrátí. Děkuji celému týmu za celou sezónu, všem partnerům, kamarádům, rodině, protože sezóna naznačila, že patříme mezi nejlepší týmu. Teď jenom uvidíme, jak s tím dál vynaložíme.“

Yeray Saiz Marquez:
„Jsem velmi spokojen i s dnešním závodem. Bojoval jsem vepředu s velkou skupinou. Škoda, že jsem v posledním kole nemohl využít slip streamu. Chtěl bych moc poděkovat celému týmu, Jorgemu a mé rodině za podporu v letošním roce.”

José Luis Perez Gonzalez:
„Děkuji celému týmu za tuhle sezónu. Je mi líto, jak to dopadlo tento víkend. Chtěl jsem sezónu zakončit tak, jak jsme začali tento pátek. Ale štěstí nebylo na naší straně. Příští rok se vrátím ještě silnější. Teď všichni myslíme pouze na Victora Steemana.“


Další články sekce WSBK