KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 5. prosince do 11. prosince 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Smrž Racing po sobotě v Algarve

Tisková zpráva týmu Accolade Smrz Racing
Smrž Racing po sobotě v Algarve
08.10.2022
 

Po perfektním začátku víkendu se José Luis Perez Gonzalez nemohl vyhnout kolizi v závodě. Yeray Saiz Marquez po restartu vybojoval své nejlepší umístění.


Lepší začátek víkendu si tým Accolade Smrz Racing vůbec nemohl přát. José Luis Perez Gonzalez totiž skončil první v obou pátečních volných trénincích. I rookie Yeray Saiz Marquez se výrazně zlepšil. V pátek skončil celkově dvanáctý. V sobotním Superpole se dvojici českobudějovického týmu opět dařilo a José byl připraven bojovat o vítězství v odpoledním prvním závodě. Několik kol po startu však došlo k náhlému přerušení závodu po pádu Victora Steemana, jehož pádu se bohužel nedokázal vyhnout ani José. Závod byl po této vážné nehodě odložen do pozdějších odpoledních hodin, José však startovat již nemohl. Yeray Saiz Marquez si v dnešním dramatickém závodě přijel pro svůj doposud nejlepší výsledek, když cílem projel 11. Zítřejší druhý závod startuje v 15:15 místního času (16:15 CET).

Jakub Smrž (manažer týmu):
„Dneska to byl zvláštní den. Po perfektním pátku se klukům podařila i pěkná kvalifikace, ale pak v závodě došlo k incidentu, kterému José nemohl zabránit. Závod se posunul a José již nemohl nastoupit k opakovanému startu. Yeray nám udělal radost 11. místem, ale vzhledem k tomu, co se stalo, je to taková poloviční radost. Zítra je další den. Přejeme Victorovi a držíme palce, aby to dopadlo dobře.“

Yeray Saiz Marquez:
„Pro mě to byl dneska opravdu dobrý závod a moc jsem si to užil. Škoda, že se jelo pouze na 8 kol. Zítra do toho dáme všechno, a hlavně si chci užít poslední závod sezóny.”


Další články sekce WSBK