KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 11. října do 17. října 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Smrž Racing po sobotě v Portimau

Tisková zpráva týmu Accolade Smrz Racing
Smrž Racing po sobotě v Portimau
02.10.2021
 

Perez Gonzalez při stíhací jízdě chyboval, Kocourek zlepšuje.


Předposlední závod letošní sezóny kategorie World Supersport 300 se uskutečnil dnes odpoledne na okruhu v portugalském Portimãu, který je přezdíván „horská dráha“ pro své ikonické rozvržení. Po složité kvalifikaci, kterou ovlivnil silný vítr a přerušení červenou vlajkou, se oba jezdci týmu Accolade Smrž Racing těšili, že v závodě budou moci ukázat svůj skutečný potenciál. José Luis Perez Gonzalez se vrhnul na stíhací jízdu z 26. pozice okamžitě po startu, a probojoval se až na bodované pozice během několika kol. Poté bohužel chyboval a jeho snaha o světové body skončila pádem. Jonáš Kocourek předvedl solidní výkon při svém teprve druhém závodním víkendu v mistrovství světa a na okruhu který nezná. Cílem projel na 30. pozici a v závodě zajel své nejrychlejší kolo celého víkendu.

Matthieu Merland (crew chief):
„Po pátečních volných trénincích to vypadalo velmi nadějně. José Luis skončil na dobré 10. pozici a Jonáš, který se učí novou náročnou trať, odjel celkem 33 kol a skončil se solidním časem 1:59.1. Postupně se zlepšoval. Superpole bylo poněkud zvláštní. Foukal silný vítr a byla červená vlajka. Spoustu jezdců čekala, než opět vyjeli na trať, a s pouze 30minutovou kvalifikací to pro José Luise znamenalo pouze 26. pozici. Jonáš se opět zlepšil a skončil 37. s časem 1:58.8. Silný vítr byl i na samotný závod. José tlačil na pilu, aby se dostal do přední skupiny z 26. pozice na startu, ale pro chybu nedokončil. Zato Jonáš měl dobrý závod. Měl dobrou rychlost a jeho časy byly velmi konzistentní. Zlepšil si svůj nejlepší čas na 1:58.4. Zítřejší druhý závod bude ještě napínavější, a možná i dost odlišný, jelikož by mělo pršet.”

Jonáš Kocourek:
„Víkend je zatím pro mě hodně úspěšný. Hned v prvním tréninku jsem se cítil dobře. Tahle trať je opravdu úžasná, úplně jiná, než na co jsem zvyklý, a moc se mi to líbí. Tréninky se nám docela povedly a ani kvalifikace nebyla špatná, startoval jsem z 36. místa. S výsledkem závodu jsem moc spokojený. Dokázal jsem se držet se skupinkou co startovala přede mnou, než jsem asi 6 kol před cílem chyboval, a ztratil 2 vteřiny. Pak už bylo těžké skupinku dojet, nicméně i tak jsem moc spokojený, protože se mi podařilo v závodě opět zrychlit. Víkend zatím hodnotím pozitivně.”

José Luis Perez Gonzalez:
„Není to pro mě jednoduchý víkend. Doposud jsem se úplně nevzpamatoval z toho, co se stalo minulý týden. Dean se stal za hrozně krátkou dobu jedním z mých velkých přátel. Doufám, že budu zítra co možná nejlépe připraven, abych ukončil sezónu, jak nejlépe to bude možné.”


Další články sekce WSBK