KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 20. března do 26. března 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Solidní Austrálie pro Aegertera a Gardnera

Foto: Yamaha
Solidní Austrálie pro Aegertera a Gardnera
28.02.2023
 

Dobrý výkon na Phillip Islandu dovedl Aegertera a Gardnera k bodům v zahajovacích závodech sezony WorldSBK.


Dominique Aegerter a Remy Gardner z týmu GYTR GRT Yamaha WorldSBK ukázali v neděli v Austrálii velký potenciál a díky pozdnímu útoku ve druhém závodě si zajistili body za sedmé a desáté místo po smolném závodě Superpole Race.

Den začal zahřívacím tréninkem, kde duo GYTR GRT Yamaha předvedlo dobré tempo a trénink zakončilo na 7., resp. 9. místě, takže bylo připraveno na zbývající dva závody.

V závodě Tissot Superpole Race si Aegerter a Gardner skutečně užili dobrý start a zapojili se do boje o stupně vítězů. Poté, co předvedl nejrychlejší kolo závodu, byl švýcarský jezdec na solidní páté pozici, následován místním hrdinou Gardnerem, který s každým kolem zrychloval. Bohužel při pokusu o předjetí se Gardner dostal do kontaktu se svým týmovým kolegou a oba vypadli z boje o stupně vítězů.

Do konce 2. závodu zbývalo ještě jedno kolo a oba jezdci toužili po nápravě. Aegerter a Gardner, kteří startovali z 10. a 11. místa na startovním roštu, měli solidní start a udrželi si své pozice, ale začali bojovat ve vyhrocené bitvě uprostřed balíku. Dvojice GYTR GRT Yamaha však tvrdě bojovala se soupeři kolem sebe až do cíle. Aegerter se v posledních fázích závodu prosadil, předvedl bleskové tempo a po úžasném zásahu Jonathana Rea v posledním kole projel cílem na 7. místě. Gardner se zároveň vrátil na 10. místo, přestože si na začátku závodu odpykal trest dlouhého kola kvůli incidentu v Superpole Race.

Dominique Aegerter
„Byl to emotivní víkend, který samozřejmě začal úžasným Superpolem, kde jsem se kvalifikoval do první řady. Dnes jsme měli suché podmínky a byli jsme přesvědčeni, že máme dobré tempo. Bohužel v závodě Superpole Race jsem byl vyřazen, když jsem bojoval o první pozici. Takové je závodění, takové věci se stávají a my jdeme dál. Nebylo snadné startovat z desátého místa v posledním závodě, ale přesto jsme se dokázali dobře zotavit. Hodně jsme se naučili a tým tento víkend pracoval dobře. Jsme připraveni na Indonésii, kde doufáme, že budeme opět jezdit rychle.“

Remy Gardner
„Především bych se chtěl omluvit Domimu za havárii v závodě Tissot Superpole Race. Moc mě to mrzí, oba jsme mohli udělat dobrý výsledek. Každopádně musíme být spokojeni s naším tempem. Bojovali jsme o pozice na stupních vítězů, což bylo před tímto víkendem nad naše očekávání. Start z takového konce startovního roštu ve druhém závodě nám nepomohl, ale je to poučení do budoucna. Nyní se zaměříme na Indonésii, kde se pokusíme zopakovat tempo a potenciál, který jsme ukázali tento víkend.“
 


Další články sekce WSBK