KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 12. října do 18. října 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Talent Team do Francie s jinými jezdci

Tisková zpráva ACCR Czech Talent Team - Willi Race a Smrz Racing - Willi Race
Talent Team do Francie s jinými jezdci
01.10.2020
 

ACCR Czech Talent Tem - Willi Race a Smrz Racing - Willi Race míří na další závody Mistrovství světa Superbiků konaných tento víkend ve Francii s jiným jezdeckým složením.


Spoustu starostí přináší jezdci ACCR Czech Talent Teamu - Willi Race a Smrz Racing - Willi Race manažerovi týmu Jakubovi Smržovi. Poté, co se při závodech v Aragónu zranil Miloslav Hřava, musel za něho rychle hledat náhradu pro každé další závody. To se dařilo, ale do příštích závodů ve Francii, které se pojedou již tento víkend, byla situace ještě horší. Kvůli nepříznivým okolnostem u každého dosavadního jezdce musel Jakub Smrž najít náhrad více. Tým proto míří na další závody v novém jezdeckém složením. Jedním z náhradníků bude 25letá Sharni Pinfold z Austrálie, která nahradí Alexe Carriona a Matyáše Červenku nahradí český jezdec Lukáš Simon. Motocykl Míly Hřavy, kterého v Barceloně zaskočil David Kubáň, zůstane neobsazen.

Jakub Smrž
"V průběhu posledních dní jsem musel čelit nepříjemné záležitosti a to, že ani jeden z našich jezdců nemůže startovat v Magny Cours. Ať už je to z rodinných, školních či jiných důvodů, je třeba to respektovat. Bohužel je to na poslední chvíli a jako permanentní tým si nemůžeme dovolit neodjet do Magny Cours. Naštěstí se povedlo alespoň to, že nasadíme dva jezdce, vítám Sharni a Lukáše v týmu a přeji jim jen to nejlepší"

Sharni Pinfold
"Jsem opravdu vděčná za tuto příležitost, že pojedu tento víkend v Magny-Cours se Smrz Racing na divokou kartu a to pomocí Roba Vennegoora. Tohle překvapení přišlo na poslední chvíli a opravdu se těším, až es dostanu na závodní trať. Před víkendem nemám žádná očekávání, protože jsem na Kawasaki nikdy předtím nejela a nemám takové zkušenosti na SSP300. Chci si víkend užít a odnést si co nejvíce zkušeností. Děkuji Robovi Vennegoorovi, Smrz Racing a Fusport Boots za to, že jsem dostala tuto příležitost."

Lukáš Simon
"Účastnit se mistrovství světa je pro mě velká výzva, kdy můžu poměřit síly a zkušenosti se stálými jezdci WSSP300. Těším se na spolupráci s týmem a na prostředí WSBK. Chci poděkovat Kubovi a týmu ACCR Czech Talent Team - Willi Race za možnost účasti."

Příští závody Mistrovství světa Superbiků se pojedou o víkendu od 2. do 4. října 2020 na okruhu Magny-Cours ve Francii. Pro třídu Supersport 300 půjde o šesté závody sezóny.
 


Další články sekce WSBK