KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 14. září do 20. září 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Talenti po první závodě WorldSSP300

Tisková zpráva ACCR Czech Talent Teamu - Willi Race
Talenti po první závodě WorldSSP300
04.08.2020
 

Na přelomu července a srpna se opět začalo závodit v Mistrovství světa Superbiků a letošní premiéru v novém jezdeckém složení si užil český ACCR Czech Talent Team Willi Race a Smrz Racing - Willi Race.


Ve španělském Jerezu se o uplynulém víkendu znovu rozjela letošní sezóna Mistrovství světa Superbiků. Pro třídu Supersport 300 to byl první závodní víkend tohoto roku, protože se úvodních závodů v Austrálii neúčastní. První závody si proto užil také český tým ACCR Czech Talent Team - Willi Race a Smrz Racing - Willi Race. V barvách prvního zmíněného týmu jede letos Miloslav Hřava a nově Matyáš Červenka, druhý hájí Alejandro Carrión, nicméně jak už z názvu vyplývá, jde víceméně o jeden tým se třemi jezdci a vše má na starost hlavně Jakub Smrž.
Po pátečních trénincích a sobotním Superpole čekal některé jezdce ještě závod Last Chance Race. V tom se bojuje ještě o poslední postupová místa do hlavních závodů. Alejandro Carrión se do závodů kvalifikoval rovnou, Miloslav Hřava a Matyáš Červenka nastoupili do závodu Last Chance Race, ve kterém Míla dojel na 16. místě a Matyáš závod bohužel nedokončil. Do obou hlavních závodů tak nastoupil jen Alejandro, který v tom sobotním vybojoval dva mistrovské body za 14. místo po startu z 21. pozice. V neděli pro něj bohužel závod skončil předčasně kvůli technické závadě na materiálu.

#63 Miloslav Hřava
"První závodní víkend hodnotím negativně. V Jerezu jsem byl poprvé. Dva tréninky mi trvalo, než jsem našel vhodnou stopu. Na sobotní ranní trénink jsem byl připraven a nastavení motorky bylo velmi dobré. Díky tomu jsem zajel nejrychlejší čas víkendu v hodnotě 1:55,911, ale stále to nestačilo k tomu, abych se kvalifikoval do závodu a musel jsem jet Last Chance Race. V tom se mi nedařilo a nezvládl jsem se udržet rychlých jezdců. Poučil jsem se z chyb a na další závod do Portimãa budu připraven. Děkuji rodině, týmu a lidem, kteří mě podporují."

#47 Matyáš Červenka
"První kola na trati v Jerezu byly pro mě úplně něco nového. Snažil jsem se nasávat informace a zkušenosti. Nakonec jsem byl rád, jaký čas jsem zajel, protože mi to ze začátku přišlo nereálné. Motorka byla připravená a fungovala na 100%. Škoda jezdecké chyby v Last Chance Race. Podařilo se mi dobře odstartovat a i kdyby to na postup nebylo, mohl jsem si zkusit zase o něco vylepšit svůj čas. Cítím, kde dělám v jízdě chyby a kde se můžu zlepšit."

#2 Alejandro Carrión
"Během tohoto víkendu jsem se hlavně hodně učil. Začali jsme volnými tréninky, ve kterých jsme připravili motorku a adaptoval jsem se na nový tým a nový šampionát. Nakonec se nám podařilo kvalifikovat do závodů a postupně jsme krok za krokem díky týmové práci dělali kroky vpřed, až jsme se v konečném hodnocení dostali na 21. místo na startovním roštu. První závod víkendu se mi podařilo dokončit na 14. místě, kdy jsem se dobře dostal dopředu a získal mé první body. Ve druhém závodě jsme měli malý technický problém, který nás vyloučil ze závodu. Chci poděkovat celému týmu za jejich skvělou práci, kterou odvedli a za veškerou podporu, kterou jsem dostal."

Jakub Smrž - manažer týmu
"Byl to pro nás velice složitý víkend, ale konečně se začalo závodit. Byla tu striktní omezení, což bylo dost náročné vhledem k vysokým teplotám, které v Jerezu byly. V první řadě musím vyzdvihnout práci celého týmu, mechaniků a zázemí, protože všichni pracovali na 100%. Stejně tak musím vyzdvihnout všechny jezdce a jejich přístup. Když začnu od Alexe, který byl nejvíce vidět a zajel nejlepší výsledky, tak ten se seznamoval s novou motorkou. Udělali jsme docela velké změny, protože jeho jízdní styl je dost odlišný od předchozích jezdců i těch dalších, co máme. V prvním závodě dokázal z 21. místa vybojovat 14. místo. Pro Warm Up jsme udělali další změny, díky kterým bylo další velké zrychlení, ale bohužel jsme měli v prvním kole druhého závodu technický problém. Šlo o vadnou součástku, takže to nebyla ničí chyba. Musíme to do dalšího závodu vyřešit. Matyáš byl podruhé v životě na velkém okruhu a podruhé v životě na čtyřstovce. Myslím si, že podal velice dobrý výkon a určitě má velký potenciál do budoucna. Teď se musí hlavně učit. Míla začal opatrně, ale také zaznamenal určitý progres. Teď v Portimãu začne tam, kde skončil a bude to určitě lepší, protože má hodně velké rezervy."

Hned z Jerezu se tým přesouvá do portugalského Portimãa, kde se od 7. do 9. 8. 2020 jedou druhé závody letošní sezóny v Mistrovství světa Superbiků pro třídu Supersport 300.


Další články sekce WSBK