KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 20. března do 26. března 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Test WSBK Algarve – úterý

Zdroj a foto: Dorna WorldSBK Organization
Test WSBK Algarve – úterý
31.01.2023
 

Na okruhu Algarve v Portugalsku dnes proběhl úvodní den druhého letošního testování superbiků.


První den testování MOTUL FIM Superbike World Championship skončil na Autodromo Internacional do Algarve, kde Michael Ruben Rinaldi (Aruba.it Racing - Ducati) zajel nejlepší čas o 0,061 sekundy před Jonathanem Reou (Kawasaki Racing Team WorldSBK). Během dne, který narušily dvě červené vlajky, dělilo na konci dne první trojici v Portugalsku pouhých 0,068 sekundy, přičemž další den přijde na řadu ve středu.

První den v Portimau byl stejně těsný jako kdykoli předtím, když první trojici dělilo přibližně půl desetiny. Rinaldi zajel poslední kolo a s časem 1'39,639 se umístil na prvním místě, když pokračoval v práci jako v Jerezu. V první trojici ho doplnil týmový kolega a úřadující šampion Alvaro Bautista na třetím místě, přičemž Bautista zajel kolo jen o 0,068 sekundy pomaleji než Rinaldi, protože nová Panigale V4R v prvních dnech pokračovala v působivém výkonu.

Šestinásobný šampión Rea byl v prvním dni druhý, když zajel čas 1'39,700, před svými hlavními soupeři z roku 2022. Pro Reova týmového kolegu Alexe Lowese to byl dramatický den, protože po ranní havárii v 10. zatáčce vyvěsil červené vlajky. Navzdory tomu dokázal Lowes zajet sedmý nejrychlejší čas 1'40,264, protože i nadále pracuje na zdokonalování svého balíčku pro rok 2023.

Šampión z roku 2021 Toprak Razgatlioglu (Pata Yamaha Prometeon WorldSBK) byl čtvrtý nejrychlejší poté, co zajel čas 1'39,851, přičemž se stejně jako minulý týden v Jerezu hodně zaměřil na zadní část svého stroje Yamaha YZF R1. Týmový kolega Andrea Locatelli byl po silném dni čtvrtý nejrychlejší, když na svém stroji Yamaha R1 zajel kolo jen o 0,136 sekundy pomaleji než jeho týmový kolega poté, co dosáhl času 1'39,987 sekundy.

Jak bylo v průběhu roku 2022 často vidět, duo týmu HRC Xavi Vierge a Iker Lecuona bylo během prvního dne v Portimau téměř nerozlučné a obsadilo šesté, resp. osmé místo. Viergeho nejlepší čas byl 1'40,053, Lecuona zaostal o půl sekundy. Viergeho den byl narušen dopoledne, kdy měl v 13. zatáčce havárii, která na krátkou dobu vyvěsila červené vlajky. Stroj CBR1000RR-R má stejné aktualizace, jaké byly spatřeny v Jerezu, zatímco na testu bylo opět přítomno několik japonských inženýrů. Další tři pozice doplnili nezávislí jezdci, kteří při testování opět zazářili: Remy Gardner (GYTR GRT Yamaha WorldSBK Team) na devátém místě, Garrett Gerloff (Bonovo Action BMW) na desátém a jeho týmový kolega Loris Baz na jedenáctém místě. Gerloff byl nejvýše umístěným jezdcem BMW, přičemž Gerloff zaostal za Razgatliogluovým časem o něco málo přes sekundu a Baz za svým týmovým kolegou jen o 0,039 sekundy.

Scott Redding (ROKiT BMW Motorrad WorldSBK Team) byl nejlepším továrním jezdcem BMW na 12. místě, když dosáhl času 1'40,749, zatímco jeho týmový kolega Michael van der Mark obsadil 14. místo. Tovární tým BMW pokračoval v adaptaci na přechod na brzdy Brembo, stejně jako na novou kapotáž a aerodynamické prvky na motocyklu s novou převodovkou. Philipp Oettl (Team GoEleven) rozbil skupinu jezdců BMW 13. místem, zatímco nováček Danilo Petrucci (Barni Spark Racing Team), který si nadále zvyká na WorldSBK před svou debutovou kampaní, doplnil první patnáctku, když zajel čas 1'41,321.

Nováček Dominique Aegerter (GYTR GRT Yamaha WorldSBK Team) obsadil při své první návštěvě Portimaa na strojích WorldSBK 16. místo, když na svém stroji R1 zajel čas 1'41,342. Tom Sykes (Kawasaki Puccetti Racing) byl sedmnáctý, když se znovu přizpůsoboval strojům WorldSBK a Kawasaki, přičemž Sykes se snažil pochopit, kde se on a tým nachází ve vztahu ke zbytku pole. Axel Bassani (Motocorsa Racing) poprvé usedl do stroje 2023 Panigale V4R a Portimao objel za 1'41,982 a obsadil 18. místo, zatímco nováček Bradley Ray (Yamaha Motoxracing WorldSBK Team) byl po své první jízdě na strojích WorldSBK devatenáctý. Dvojice nováčků týmu a jezdce Lorenzo Baldassarri a GMT94 Yamaha doplnila pole WorldSBK 20. místem.

Návrat Hondy do WorldSSP přinesl v Portimau nový průlom, když MIE - MS Honda Racing Team poprvé vyjel na trať s jezdci Tarranem Mackenziem a Adamem Norrodinem, ačkoli ani jeden z jezdců nezaznamenal čas na kolo, přestože byl na trati. Co se týče jezdců, kteří zaznamenali časy na kolo, na čele pořadí se seřadila trojice Italů a jezdců Ducati.

Nicolo Bulega (Aruba Racing WorldSSP Team) se dostal do čela výsledkové listiny, když zaznamenal čas 1'43,282, téměř o půl sekundy před druhým krajanem Federicem Caricasulem (Althea Racing). Raffaele De Rose (Orelac Racing MOVISIO) byl třetí, o 0,012 sekundy pomalejší než Caricasulo, zatímco Valentin Debise (GMT94 Yamaha) obsadil čtvrté místo. Debise se připravuje na svou první kompletní sezonu WorldSSP s tímto týmem. Stefano Manzi (Ten Kate Racing Yamaha) byl při svém prvním startu za tým pátý, před Yarim Montellou (Barni Spark Racing Team), který rovněž debutoval za svůj nový tým.

Can Oncu (Kawasaki Puccetti Racing), který stále testuje čtyři motocykly před sezonou 2023, byl sedmý a Oli Bayliss (D34G Racing), který debutoval za svůj nový tým, osmý. Jorge Navarro (Ten Kate Racing Yamaha) skončil při svém prvním startu za nový tým devátý, pole WorldSSP doplnili Maximilian Kofler (D34G Racing) a Federico Fuligni (Orelac Racing MOVISIO).

Test Algarve Portimao – kategorie Superbike (1. den)
Test Algarve Portimao – kategorie Supersport (1. den)
Test Algarve Portimao – ostatní kategorie (1. den) 


Další články sekce WSBK