KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 20. března do 26. března 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Těžký test pro Aegertera a Gardnera

Foto: Yamaha
Těžký test pro Aegertera a Gardnera
23.02.2023
 

Jezdci týmu GYTR GRT Yamaha WorldSBK hlásí po testu na Phillip Islandu připravenost na start sezony.


Ve dnech 20.-21. února se na kultovním okruhu Phillip Island uskutečnil test podporovaný společností Dorna před prvním kolem sezony, které se pojede na stejném místě, a oba jezdci týmu GYTR GRT Yamaha WorldSBK předvedli silné a slibné tempo.
Dominique Aegerter a Remy Gardner si v Austrálii poprvé vyzkoušeli své stroje Yamaha R1, přičemž se soustředili především na pokračování adaptace na motocykly. Během prvního dne Gardner absolvoval 73 kol a ocitl se na 7. místě (1'31,600), Aegerter byl po 71 kolech těsně za ním na 9. místě (1'31,728).
Duo GYTR GRT Yamaha se o čtyřiadvacet hodin později zaměřilo na závodní výkony, přesto se jim podařilo zajet několik působivých časů. Aegerter se v úplně posledním tréninku dostal na 2. místo a test zakončil na 6. místě kombinovaných výsledků (1'30,739, 113 kol). Švýcar si nechal to nejlepší na konec a v úterý v pozdních hodinách zajel letmé kolo poté, co zaujal i svým závodním tempem. Na druhé straně boxu skončil místní hrdina Gardner na 9. místě (1'31,073, 115 kol) poté, co se po většinu úterního odpoledního tréninku neustále pohyboval v první trojce.

Dominique Aegerter
„Adaptace pokračuje, s tímto posledním testem před začátkem sezony jsme spokojeni. Zajeli jsme jedno silné kolo a s tím, které jsem zajel, jsem spokojený, i když víme, že nám k závodnímu tempu ještě něco chybí. Každopádně máme dobrá data, na kterých můžeme pracovat, všichni lidé v mém týmu odvedli skvělou práci a jsme připraveni začít, takže se nemohu dočkat nadcházející soboty a neděle.“

Remy Gardner
„Jsme spokojeni s pokrokem, kterého jsme dosáhli. Na Phillip Islandu jsem si to užil. I když jsme se nesnažili jet letmé kolo, naše závodní tempo nebylo špatné a pocitově to bylo v pořádku. Nemohu se dočkat začátku šampionátu. Během těchto dnů budeme pracovat na dalším pokroku. Máme k dispozici dobrá data, takže je stále prostor pro zlepšení.“
 


Další články sekce WSBK