KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 20. března do 26. března 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

U Kawasaki jsou připraveni na finálový test

Foto: Kawasaki
U Kawasaki jsou připraveni na finálový test
19.02.2023
 

Jonathan Rea a Alex Lowes za několik hodin zahájí dvoudenní oficiální testování DWO na Phillip Islandu v Austrálii, aby se finálně připravili na úvodní kolo mistrovství světa FIM Superbike 2023.


Vzhledem k tomu, že se oficiální testy i úvodní kolo konají na Phillip Islandu, je to šťastná vzpomínka na mnoho předchozích sezón WorldSBK, protože šampionát 2023 přijímá tradičnější kalendář a pořadí závodů jako ve většině posledních let. Okruh dlouhý 4,445 km v australském státě Victoria představuje pro jezdce a technický personál jedinečnou výzvu. Phillip Island je obecně rychlý okruh, ale jeho silně levotočivé uspořádání klade velký důraz na jednu stranu pneumatik, takže konzistentní nastavení stroje je obzvláště důležité, aby bylo možné bojovat o umístění na stupních vítězů po celou dobu závodu.
Vzhledem k tomu, že během zimy došlo k určitému zlepšení celkového výkonu modelu Ninja ZX-10RR a oba jezdci týmu KRT v nedávné minulosti pro Kawasaki na "PI" vyhráli, tým nyní očekává oficiální test jako poslední příležitost k provedení důležitých vylepšení předtím, než se začne závodit naostro. Testovací dny budou zahrnovat čtyři tréninky na trati WorldSBK, protože hlavní kategorie šampionátu se na trati střídá s týmy z mistrovstvím světa FIM Supersport.
Jezdci a týmy WorldSBK nebudou mít po testech a závodech na úvodním podniku mnoho příležitostí k odpočinku, protože druhé kolo šampionátu se koná na indonéském okruhu Mandalika, jen jeden víkend po závodech na „PI“.

Jonathan Rea
„Je příjemné být na začátku roku na Phillip Islandu. Připadá mi to jako normální sezóna, a protože je to první oficiální test roku, znamená to, že můžeme jet v našem novém kabátě. To přináší velkou motivaci, protože motorka vypadá opravdu skvěle. Začneme skládat všechny dílky skládačky dohromady. Na tuto trať mám z loňska dobré vzpomínky, takže musím s klukama dál pracovat a doufám, že si užijeme pár dní práce, abychom udělali tečku za víkendovým závodem.“

Alex Lowes
„Podmínky na tomto testu budou jiné, než když jsme zde závodili v listopadu loňského roku, takže tyto dva dny jsou důležité k otestování, zda naše nastavení stále funguje dobře. Pak se jako vždy zaměříme na životnost pneumatik a na to, abychom měli v závěru závodů nějakou přilnavost, se kterou bychom mohli bojovat. Těším se, až se vrátím na trať, protože jezdit tady je vždycky velká zábava.“
 


Další články sekce WSBK