KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 5. prosince do 11. prosince 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Vierge si vylepšil svůj bodový účet

Foto: Honda
Vierge si vylepšil svůj bodový účet
15.11.2022
 

Jezdec Teamu HRC Xavi Vierge dokončil solidní předposlední kolo mistrovství světa superbiků na indonéském okruhu Mandalika International Street Circuit devátým a sedmým místem v nedělních závodech.


Nedělní den na okruhu Mandalika International Street Circuit v Indonésii přinesl dva závody Superbiků, které se oba jely v extrémních podmínkách, kdy teplota trati ve druhém závodě přesáhla 60 °C. Když se uprostřed dopoledne rozjel závod Superpole, držel se Xavi Vierge v prvních zatáčkách na sedmém místě. Xavi jel jen pár desetin od šestého místa a usilovně se snažil přiblížit svému nejbližšímu soupeři, když ve čtvrtém kole došlo ke kontaktu s jiným jezdcem, po kterém bohužel vyjel z čisté stopy a propadl se zpět na desáté místo. Po ztrátě drahocenného času dokázal Xavi dohnat jedno místo, ale ne více, i vzhledem k omezenému počtu kol, která měl k dispozici, a projel cílem devátý.
Jeho výsledek v předchozím závodě Superpole nicméně stačil na to, aby se udržel ve třetí řadě startovního roštu pro víkendový druhý závod Superbiků. Po zhasnutí světel se Vierge, který v sobotním prvním závodě dojel šestý, dobře rozjel, v prvních zatáčkách byl osmý a ve druhém kole se posunul na sedmé místo. V sedmém kole se Xavi v souboji s Reddingem a poté Lowesem posunul na šesté místo. Přestože v závěrečných fázích závodu klesl o jedno místo a závod dokončil na sedmém místě, jel konzistentní závod až do cíle a oproti svému času ze sobotního závodu si polepšil zhruba o 15 sekund.
Iker Lecuona, který tento víkend nemohl sbírat body kvůli zranění z pátečního pádu ve druhém tréninku, je v pořadí jezdců na devátém místě se 189 body, zatímco Xavi Vierge je desátý se 154 body. Team HRC se nyní vydá přímo na Phillip Island v Austrálii, kde se již nadcházející víkend odehraje finále sezony WorldSBK.

Xavi Vierge
„Pokud se podíváme na pozitiva víkendu, udělali jsme oproti včerejšku velký krok, protože tým skvěle pracoval na nastavení motorky a dal mi stroj, se kterým jsem se cítil mnohem silnější a rychlejší hned od zahřívacího kola. Oba závody byly tvrdé a jely se ve velmi náročných podmínkách, a i když konečné výsledky jasně neodrážejí zlepšení, kterého jsme dosáhli, časy ano. Náš závodní čas byl o 15 sekund rychlejší než včera. To je rozhodně krok vpřed. Určitě se přibližujeme ke špičce. Chtěl bych poděkovat týmu za jeho nasazení a znovu popřát brzké uzdravení mému týmovému kolegovi. Na závěr samozřejmě velká gratulace Alvarovi, který odjel úžasnou sezónu a nakonec dosáhl toho, co si plně zaslouží.“

Iker Lecuona
„Není to nejlepší způsob, jak ukončit víkend, ale tohle jsou závody a my víme, že se to může stát. Jsem spokojený s prací, kterou jsme odvedli, i s naším výkonem. Chci poděkovat celému týmu za tvrdou práci. Dnes se upřímně necítím špatně, lépe, než jsem čekal po včerejšku, kdy jsem se opravdu hodně trápil. Moc dobře jsem se nevyspal, ale cítím se z hodiny na hodinu lépe a ráno se mi mnohem lépe chodilo. Je samozřejmě škoda, že jsem přišel o závody, zvlášť když jsem se včera cítil skvěle, byl jsem druhý v prvním tréninku, ale to jsou závody, jak jsem říkal. Jakmile se vrátím domů, podstoupím další lékařské kontroly a pak se uvidí. Chtěl bych všem poděkovat za obrovskou podporu, které se mi dostalo od fanoušků i od ostatních jezdců, kteří mi psali na sociální sítě. Doufám, že se brzy vrátím.“
 


Další články sekce WSBK