KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 11. října do 17. října 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Vítězství v závodě a pódia pro jezdce KRT

Foto: Kawasaki
Vítězství v závodě a pódia pro jezdce KRT
06.09.2021
 

Jonathan Rea se nakonec dočkal vítězství v Tissot-Superpole v Magny Cours a ve druhém závodě obsadil druhé místo. Alex Lowes obsadil v Superpole Race skvělé třetí místo, ale ve druhém závodě smolně spadl.


Fantastická zábava v posledním kole závodu Tissot-Superpole viděla Reu, jak předjel Topraka Razgatlioglu, ale pak byl znovu předjet, když oba jezdci riskoval vše v závěrečném sjezdu do posledních zatáček. Rea byl druhý, pouhých 0,352 sekundy od Razgatlioglua, když projel cílem. Rea nakonec přece jen získal vítězství, protože jeho soupeř zabloudil do zeleně natřené oblasti "traťových limitů". V posledním kole závodu to přineslo penalizaci, v tomto případě pokles Topraka o jedno místo na druhou pozici, čímž se Rea stal vítězem. Alex Lowes si třetím místem v Superpole Race připsal své páté pódium v sezóně, když po celou dobu předváděl silnou a jistou jízdu.
Druhý závod, který se jel v horkém počasí s teplotou 28°C, přinesl další klasický souboj mezi Reou a Razgatliogluem, kdy se oba soupeři v šampionátu po většinu závodu pohybovali v těsném závěsu. Poté, co se zvýšil odstup od nakonec vítěze tohoto závodu Razgatlioglua, Jonathan si upevnil své bezpečné druhé místo a získal dalších 20 bodů. Závěrečný závod začal pro Alexe Lowese dobře, ale skončil příliš brzy, protože Brit spadl ve druhém kole, zatímco se usadil na jisté třetí pozici. V tabulce klasifikace šampionátu je Rea celkově druhý, sedm bodů za Razgatliogluem. Alex je nyní pátý, pouhých deset bodů od čtvrtého místa.

Jonathan Rea
„Zdá se, že máme problémy zabrzdit motorku, jakmile klesne přilnavost zadní pneumatiky. Když je pneumatika deset kol čerstvá, cítím se docela jistě, docela dobře. Věděl jsem, že pokud mám mít solidní šanci na vítězství v závodě, pak to bude v Superpole Race. Udělali jsme několik velkých změn v nastavení, takže obrovská pochvala pro kluky v garáži, protože my se nikdy nevzdáváme. Chtěli jsme jen dál zlepšovat motorku. Viděli jsme, že v chladnějších podmínkách mohu použít pneumatiku SC1, ale jakmile se teplota zvýší, tak se při mém stylu jízdy příliš klouže. Potřebuji tu extra stabilitu, kterou přináší pneumatika 508. Na výjezdech ze zatáček na první rychlostní stupeň a v závěrečné šikaně jsme tak ztráceli příliš mnoho metrů.“

Alex Lowes
„Asi jsem měl být včera na stupních vítězů, když jsem tak blízko ke konci havaroval, ale věděl jsem, že tady mám dobré tempo, takže bylo příjemné se vrátit na stupně vítězů v Superpole Race. V posledních měsících jsem se potýkal s určitými problémy. Je škoda havárie ve druhém závodě. Na jednu stranu jsem zklamaný, protože upřímně řečeno, byla to nejlepší jízda za celý rok, a přesto je to můj nejhorší letošní bodový zisk. Závodění je někdy takové. Měl jsem problém s brzdou, která mi neumožnila dobře najet do sedmé zatáčky, jak jsem chtěl, a to mě bohužel dostihlo. Každopádně moje rychlost tam byla, takže teď si z toho vezmu pozitivní body a zaměřím se na další závod, kterým je domácí závod týmu v Montmelo.“
 


Další články sekce WSBK