KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 5. prosince do 11. prosince 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

WorldSBK 2023 – nový jezdec a tým

Foto: Dorna WSBK Organization
WorldSBK 2023 – nový jezdec a tým
20.10.2022
 

Nejen další nový jezdec se v příští sezoně představí v paddocku kategorie WorldSBK, ale také nový tým.


Sezona 2022 MOTUL FIM Superbike World Championship se sice blíží do své závěrečné fáze, ale kolem sezony 2023 je spousta humbuku, a to z dobrého důvodu. Pole WorldSBK se v příštím roce dále rozroste, protože GMT94 Yamaha absolvuje WorldSSP a navíc na YZF-R1 usedne uchazeč o titul mistra světa WorldSSP Lorenzo Baldassarri. Ital přejde do WorldSBK po pouhé jedné sezóně ve WorldSSP, čímž si tým GMT94 splní své přání postoupit a zároveň zůstane součástí startovního pole World Supersport.

Christophe Guyot – ředitel týmu
„Byl to můj cíl od začátku kariéry, také jako jezdce už dávno, a byl to cíl, když jsme přišli do WorldSSP v roce 2018. Děkuji všem, kteří za tímto projektem stojí. Především společnosti Dorna a Gregoriu Lavillovi, kteří za mnou stojí od samého začátku, dále Andreovi Dosolimu a společnosti Yamaha a samozřejmě všem našim partnerům. Jsme ve sportu a Lorenzo Baldassarri vstupuje do WorldSBK, protože si to zaslouží. Letos skončí ve WorldSSP na prvním nebo druhém místě. Bylo to moje první přání s Andreou Dosolim, abychom přivítali jezdce, který si to zaslouží, a to samé platí pro Valentina ve WorldSSP.“

Lorenzo Baldassarri
„Jsem velmi šťastný, protože jsem tento projekt s Yamahou ve WorldSSP začal z Moto2 a mým cílem bylo vždy být ve WorldSBK. Letos máme za sebou velmi dobrou sezonu, společně jsme vyrostli a já se stále zlepšuji. Jsem připraven na tento krok do šampionátu WorldSBK s Yamahou a týmem GMT94 Yamaha WorldSBK, takže jim děkuji za to, že mi dali tuto příležitost. Nemohu se dočkat, až začnu toto nové dobrodružství.“

Andrea Dosoli - manažer Yamaha Motor Europe Road Racing
„Je to dobrá zpráva pro Yamahu a GMT94. Znamená to, že program funguje a funguje docela dobře. GMT zlepšila výkonnost a znalost šampionátu, a jak jsme viděli v minulosti u GRT, je hezké, že tento tým je schopen postoupit. Bude to těžká výzva, ale Christophe a kluci z GMT94 tvrdě pracují, aby byli na příští sezónu připraveni.
Nejsem snílek, vím, že pro tým nováčků je to těžké, ale také vím, že pro jezdce nováčka v tomto šampionátu je to těžké. Úroveň WorldSBK se rok od roku zvyšuje, takže musíme být realisté. Lorenzo letos dokázal, že se dokáže přizpůsobit novému šampionátu a novým soupeřům. Ukázal, že má rychlost a silnou motivaci. Je přesvědčen a i my jsme přesvědčeni, že WorldSBK mu bude vyhovovat z hlediska stylu jízdy, ale nejdůležitější je odhodlání. Každý den tvrdě pracuje, aby letos dosáhl co nejlepších výsledků. Bojuje o titul a my doufáme, že se mu jeho sen splní. Má v hlavě jasný cíl pro rok 2023 ve WorldSBK a my ho v tomto důležitém kroku budeme podporovat."


Další články sekce WSBK